Opis ksiązki
Kup Teraz

Ameryka po kawałku

Ocena ( 8 osób )
5.1
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-12-02
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-240-3184-9
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:czytam
Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Plewka + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Moglibyśmy sie tyle od ich nauczyć, naprawdę. Kiedy czytam Amerykę po kawałku nie mogę sie nadziwić, jak bardzo ten kraj różni sie od naszego. Oczywiście nie jest tak, że wszystko, co mają Amerykanie jest najlepsze - właśnie w tym sęk, że mamy okazje wybierać i powinniśmy odgapić, co tylko odgapić możemy. Właśnie tak postępuje autor książki - jego refleksje na temat Stanów są bardzo szczątkowe, ale pokazuje je od najlepszej, według niego, strony. I tak - jeśli miałabym wybrać trzy rzeczy, zdecydowanie promowałabym w Polsce wolontariat, zakaz wznoszenia wysokich płotów i życiowa przedsiębiorczość. Byłoby fajnie :) Sama marzę o wyjeździe do Ameryki, żeby moc zweryfikować, co pozostało znanej nam z kina i książek legendy. Książka Wałkuskiego jest stymulująca i choćby po to trzeba po nią sięgnąć.
Olena plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
Marka Wałkuskiego kojarzę jeszcze z audycji radiowych, którym przysłuchiwałam się dziecięciem będąc. Zapisał się w mojej pamięci jako gawędziarz o bardzo przyjemnym głosie i tym właśnie jest ta książka - przyjemną gawędą o Ameryce. Autor już na wstępie zaznacza, że druga już z kolei książka o USA jest pisemnym wyrazem jego niesłabnącej fascynacji krajem luzaków i wielkich możliwości, w związku z czym krytykę pozostawia innym, a w swojej twórczości opisuje wyłącznie pozytywne (lub w najgorszym wypadku pozytywnie zakręcone) aspekty amerykańskiego życia. Jeśli ktoś ma ochotę na lekką i przyjemną podróż za ocean, która wyłącznie utrwala piękny amerykański sen, niech śmiało sięga. Będzie to sympatyczna podróż za kilka uśmiechów.
Karolina87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Marek Wałkuski opowiada o USA przez pryzmat tego co lubi w stanach zjednoczonych: o zaufaniu do społeczeństwa-paczkach pozostawianych pod drzwiami, świętach tj. halloween, boże narodzenie, aspektach politycznych-prezydent Obama i wiele innych. Warto przeczytać, jeśli kocha się american life style ;)
frolic plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ameryka jest jak mit i budzi miliony skojarzeń – a to Dziki Zachód z dzielnymi kowbojami, a to grubasy objadające się w McDonald’s, a to gwiazdorskie życie Hollywoodu. Jedno jest pewne – żeby poznać ten kraj naprawdę, należy do niego pojechać. I tak właśnie zrobił dziennikarz Marek Wałkuski – pojechał, zakochał się w Stanach i został. A teraz opisuje nam, jak wygląda życie w Ameryce i dlaczego jej mieszkańcy są tacy, jacy są – dlaczego tak często się uśmiechają i wydają miliony na świąteczne światełka na domach. Świetna książka, jeszcze bardziej zwiększyła moje marzenie o podróży do Stanów.
bellagrand plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Myślałam, że trochę wiem o Stanach zanim zaczęłam czytać tę książkę. Cały świat jest przecież przesiąknięty amerykańskimi piosenkami, ubraniami i coraz częściej stylem życia. Marek Wałkuski pokazuje jednak inne oblicze tego kraju, zagląda do zakamarków, których prawdopodobnie nigdy byśmy nie zgłębili, gdyby nie jego doświadczenie, ciekawość, wiedza i książka.
Italia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Marek Wałkuski na tyle dobrze poznał Amerykę, aby móc dzielić się głęboki przemyśleniami na tego: Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych?, Czemu nie wyobrażają sobie życia w innym kraju?, Dlaczego imigranci, którzy wpadają ,,na chwilę" do USA, zostają tam na zawsze?.
Studentka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Amerykanie cenią wygodę i komfort. Szerokie drogi, duże domy, przestronne samochody z automatyczną skrzynią biegów, tania benzyna, wszechobecna klimatyzacja, sklepy otwarte po późnej nocy, gazety dostarczane pod drzwi, parkometry przypisane do pojedynczego miejsca postojowego sprawiają, że w USA żyje się łatwiej niż w innych krajach. Podobnie uważa Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, od 12 lat mieszkający w Ameryce. W swojej książce wystawia USA same pozytywne oceny i to na różnych polach.
wdowa86 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015 ,Podróżnicze,
kirya Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów