Angel - dziecko ulicy

Rozstanie rodziców, popijanie mamy, ciągłe oskarżenia i kłótnie... Szesnastoletnia Svenja, nie wytrzymuje domowej atmosfery i ucieka. Dołącza do gangu Wilczycy, a obdarzona niewinną anielską urodą i nazwana Angel, zostaje królową żebraków. Światem, w którym teraz żyje, jest tyleż zafascynowana, co przerażona i brak jej poczucia bezpieczeństwa.

Informacje dodatkowe o Angel - dziecko ulicy:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży

Angel - dziecko ulicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 3, Przeczytałam,
Ta książka nie należy moim zdaniem, do dobrze napisanych, pomimo iż przedstawia sytuacje wielu żyjących na ulicach nastolatków. Owszem, przełknęłam ją, ale nie było nic, co mogło by zaciekawić.
Avatar użytkownika - Ervisha
Ervisha
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Angel dziecko ulicy to wciągająca powieść obyczajowa dla młodzieży. Przedstawia ona losy szesnastoletniej Svenji, która zmaga się z różnymi problemami, rozstanie rodziców, kłótnie i alkoholizm matki. Młoda dziewczyna przebywając na Ibizie podczas ferii wielkanocnych, odzyskuje wiarę, jest pełna nadziei i sił.Wydawało się że życie stało się poukładane. Matka zastąpiła męża , przyjaciółką Birgit...Po feriach jednak wszystko zwaliło się matce na głowę, niezapłacone rachunki, zrezygnowana popadała w coraz gorsze pijaństwo. Svenja ucieka, pomaga jej w tym starszy człowiek który zabiera ja autostopem. Warto obejrzeć polecam.

Książka skierowana do nastolatków. I to nawet tych młodszych. Svenja jest dziewczyną przekonają, że ucieczka z domu rozwiąże jej wszystkie problemy. Tymczasem szybko przekonuje się, że życie jest okrutne. Ona przynajmniej trafiła na kogoś, kto otoczył ją namiastką opieki. A ile dzieci, dziewczyn nie każda takiego szczęścia. Często przecież widzimy żebrzących. Nieraz zastanawia mnie jaka jest ich historia Svenja udało się, chociaż nic na to nie wskazywało.
Myślę, że ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla młodzieży. Historia Svenja jest dobrą przestrogą. Dużym plusem jest to , że napisana jest przystępnych językiem i nie nuży.

Avatar użytkownika - Maaarz
Maaarz