OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Enigmas

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2016-03-17
Kategoria: Języki obce
ISBN: 9788377887097
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:elibri

Kalejdoskop możliwych scenariuszy, dziesiątki z pozoru trywialnych wyborów, przypadkowe spotkania otwierające nowe możliwości - wszystko to znajdziesz w Gamebooku Enigmas. Wyślij bohaterów w podróż na Ukrainę tropem zagubionej książki Schulza, do Death Valley w poszukiwaniu UFO, do Berlina po Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film, do słotnej Szkocji śladami wspomnień... Ty kierujesz losami postaci, a kto kieruje Twoim życiem?

 

Angielski Gamebook z ćwiczeniamiEnigmas to niekonwencjonalny kurs językowy, z którym mimochodem uczysz się języka. Gra fabularna, w której decydujesz o losach bohaterów, pochłonie cię bez reszty! Korzystaj z książki wielokrotnie i poznaj wszystkie zakończenia historii. Zasady gramatyczne i słownictwo przyswoisz w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania ćwiczeń.

 

Z Gamebookiem:

  • decydujesz o losach bohaterów i wybierasz zakończenie opowieści

  • prowadzisz wciągającą grę fabularną, za każdym razem konstruując unikalną historię

  • czytasz bez przeszkód dzięki tłumaczeniom słówek na marginesie

  • rozwiązujesz liczne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne

  • poznajesz Real English i utrwalasz gramatykę na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1)

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Zakladka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Sama idea gamebooka była dla mnie bardzo intrygująca. Sterowanie losem bohatera? Decydowanie o tym co zaraz zrobi? Bardzo chętnie! Podjęłam więc zadanie prześledzenia obu historii i zapoznania się z tymi nowościami. Zaczynajmy!

Fabuła tych historii jest równie ciekawa. Wiadomo, że nie są one bardzo skomplikowane, ale potrafią zaskoczyć. Bardziej wciągnęłam się w "Enigmas", ale myślę że to dlatego że w przypadku tej książki nie musiałam zerkać na tłumaczenia wyrazów, tylko czytałam, jako że jest ona dla osób o słabszej znajomości języka angielskiego.

Co do dopasowania komplikacji językowych do znajomości języków, uważam iż "Enigmas" jest odpowiednie dla osób kończących gimnazjum, a "Near death experience" raczej dla licealistów. Typowe są też zadania dołączone do książki.n Nie jestem nauczycielem języka angielskiego, więc nie stwierdzę czy są one adekwatne do nauki przed maturą czy egzaminami, ale wydają mi się bardzo podobne do tych, które robiliśmy z klasą na lekcjach.

Czy książka uczy? Niewątpliwie tak. Czytając zapamiętałam wiele wyrażeń i zwrotów, a robiąc zadania jeszcze bardziej je utrwaliłam. Czy polecam? Jasne! Nawet mimo iż mam obecnie wakacje i mam dość uczenia się, to po tę pozycję chętnie sięgnęłam i momentalnie pochłonęłam.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów