Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Enigmas

Kalejdoskop możliwych scenariuszy, dziesiątki z pozoru trywialnych wyborów, przypadkowe spotkania otwierające nowe możliwości - wszystko to znajdziesz w Gamebooku Enigmas. Wyślij bohaterów w podróż na Ukrainę tropem zagubionej książki Schulza, do Death Valley w poszukiwaniu UFO, do Berlina po Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film, do słotnej Szkocji śladami wspomnień... Ty kierujesz losami postaci, a kto kieruje Twoim życiem?

Angielski Gamebook z ćwiczeniamiEnigmas to niekonwencjonalny kurs językowy, z którym mimochodem uczysz się języka. Gra fabularna, w której decydujesz o losach bohaterów, pochłonie cię bez reszty! Korzystaj z książki wielokrotnie i poznaj wszystkie zakończenia historii. Zasady gramatyczne i słownictwo przyswoisz w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania ćwiczeń.

Z Gamebookiem:

decydujesz o losach bohaterów i wybierasz zakończenie opowieści

prowadzisz wciągającą grę fabularną, za każdym razem konstruując unikalną historię

czytasz bez przeszkód dzięki tłumaczeniom słówek na marginesie

rozwiązujesz liczne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne

poznajesz Real English i utrwalasz gramatykę na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1)

Informacje dodatkowe o Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Enigmas:

Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Enigmas - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2019-03-10,
Osoby, które już troszkę śledzą mojego bloga czy kanał wiedzą, że ja i angielski nigdy nie mieliśmy się ku sobie. Od początku mojej szkolnej edukacji język angielski, był i nadal jest moją piętą achillesową. Jednak jest szansa, że może choć trochę polepszę swoją wiedzę. Jeżeli tak jak ja, jesteście oporni do nauki języków, to ten wpis jest przede wszystkim dla Was!

Enigmas to powieść, w której czytelnik podejmuje decyzje, jak dalej potoczy się akcja. To my wybieramy, gdzie wybierze się bohater, jaką wybierze odpowiedź, co powie czy zrobi. My jesteśmy panami tej powieści.   Przy każdej stronie z boku jest mini słownik najtrudniejszych słówek, byśmy nie musieli ciągle szukać tłumaczeń tych słów. Jednak jak dla mnie czasami tych słówek było o kilka za mało, bo nie wszystkie znałam. Dodatkowo po każdym rozdziale mamy kilka zadań utrwalających naszą wiedzę i sprawdzające czy uważnie czytaliśmy i zwracaliśmy uwagę na zwroty. To akurat bardzo mi sie podobało, bo musieliśmy odpowiednio odmieniać czasowniki, wybierać poprawne formy. I na swoim przykładzie powiem, że bardzo mi się to przydało na sprawdzianie z angielskiego na gramatyce, akurat podobne zadanie mi się trafiło i wiedziałam jak je zrobić. Dla pewności, na końcu książki są odpowiedzi, więc możemy sprawdzić na ile uważaliśmy podczas czytania. Rozdziały w książce nie są długie i czyta się je szybko, jak na moje możliwości i rozumowanie to bardzo szybko :D   Nie wiem co mogłabym Wam jeszcze powiedzieć byście spróbowali z takim sposobem nauki. Na własnym przykładzie mogę potwierdzić, że jeśli bym miała na angielskim taką formę nauki, a nie tylko nauka słówek na pamięć i jak odróżniać 5 czasów, to chyba chętniej i szybciej ten język wszedłby mi do głowy. To przyjemny i pożyteczny sposób nauki, czytam i jednocześnie się uczę. Dlatego jeśli nie znacie lub zastanawiacie się, czy warto zaopatrzyć się w Enigmas, to moja odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK!
Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Sama idea gamebooka była dla mnie bardzo intrygująca. Sterowanie losem bohatera? Decydowanie o tym co zaraz zrobi? Bardzo chętnie! Podjęłam więc zadanie prześledzenia obu historii i zapoznania się z tymi nowościami. Zaczynajmy! Fabuła tych historii jest równie ciekawa. Wiadomo, że nie są one bardzo skomplikowane, ale potrafią zaskoczyć. Bardziej wciągnęłam się w "Enigmas", ale myślę że to dlatego że w przypadku tej książki nie musiałam zerkać na tłumaczenia wyrazów, tylko czytałam, jako że jest ona dla osób o słabszej znajomości języka angielskiego. Co do dopasowania komplikacji językowych do znajomości języków, uważam iż "Enigmas" jest odpowiednie dla osób kończących gimnazjum, a "Near death experience" raczej dla licealistów. Typowe są też zadania dołączone do książki.n Nie jestem nauczycielem języka angielskiego, więc nie stwierdzę czy są one adekwatne do nauki przed maturą czy egzaminami, ale wydają mi się bardzo podobne do tych, które robiliśmy z klasą na lekcjach. Czy książka uczy? Niewątpliwie tak. Czytając zapamiętałam wiele wyrażeń i zwrotów, a robiąc zadania jeszcze bardziej je utrwaliłam. Czy polecam? Jasne! Nawet mimo iż mam obecnie wakacje i mam dość uczenia się, to po tę pozycję chętnie sięgnęłam i momentalnie pochłonęłam.
Avatar użytkownika - Beta10022
Beta10022
Przeczytane:2018-08-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Super książka do nauki języka angielskiego. Historia może na początku mało logiczna. Ale można samemu decydować o roli bohatera.

Angielski KRYMINAŁ z ćwiczeniami Cold Little Hand. AUDIOBOOK
Kevin Hadley0
Okładka ksiązki - Angielski KRYMINAŁ z ćwiczeniami Cold Little Hand. AUDIOBOOK

Współczesny Londyn. Harper, tajny agent działający na zlecenie Interpolu podejmuje się misji rozpracowania kartelu handlarzy książek. Książek niezwykłych...

Angielski w samochodzie kryminał Pablo García. AUDIOBOOK
Kevin Hadley0
Okładka ksiązki - Angielski w samochodzie kryminał  Pablo García. AUDIOBOOK

Przy wejściu do warszawskiej katedry św. Jana przechodzień znajduje ciało eleganckiego mężczyzny o śródziemnomorskim wyglądzie. W sprawę zamieszane są...