OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-10-24
Dodał/a książkę:helion

Poznaj możliwości AngularJS!

AngularJS to hit ostatnich miesięcy w aplikacjach internetowych, wniósł bowiem do kodu JavaScript powiew świeżości oraz najlepsze praktyki znane z innych języków programowania. Architektura MVC, wstrzykiwane zależności, wiązanie danych to tylko niektóre z cech AngularJS. Jeżeli zaintrygowały Cię jego możliwości i chciałbyś zgłębić potencjał tego rozwiązania, to trafiłeś na doskonałą książkę!

Napisana przez inżynierów Google, pracujących na co dzień przy AngularJS, zawiera najświeższe informacje z pierwszej ręki. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak szybko stworzyć łatwą w utrzymaniu aplikację, korzystającą z nowoczesnych wzorców, komunikującą się wydajnie z serwerem oraz pokrytą automatycznymi testami. Zdobędziesz wiedzę na temat dyrektyw, kontrolerów oraz szablonów. Ponadto przekonasz się, jak tworzyć aplikacje wspierające wiele języków narodowych oraz w jaki sposób radzić sobie z ciasteczkami (cookies). Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich osób chcących dzięki AngularJS zmienić swoje podejście do tworzonego kodu JavaScript.

• Poznaj komponenty tworzące framework AngularJS i zobacz, jak ze sobą współdziałają.
  • Zapewnij sobie maksymalną elastyczność przez separację logiki, danych i prezentacji zgodnie ze wzorcem MVC.
  • Przygotuj pełną aplikację działającą w przeglądarce internetowej wykorzystując do tego szablony po stronie klienta.
  • Korzystaj z dyrektyw AngularJS w celu rozszerzenia HTML za pomocą składni deklaracyjnej.
  • Prowadź komunikację z serwerem i zaimplementuj proste buforowanie za pomocą usługi $http.
  • Wykorzystaj wstrzykiwanie zależności, aby w ten sposób poprawić refaktoring, przeprowadzanie testów oraz zapewnić możliwość tworzenia projektu dla wielu środowisk.
  • Poznaj przykładowe fragmenty kodu dla najczęściej spotykanych problemów podczas tworzenia aplikacji sieciowych.

Twój przewodnik po świecie AngularJS!

„Ta książka stanowi doskonałe wprowadzenie do AngularJS. Zawiera informacje o właściwej strukturze aplikacji AngularJS, a także zapewnia dobre wsparcie we wszystkich aspektach API AngularJS.”
Miško Hevery,
starszy informatyk w Google i ojciec AngularJS
„Jeżeli wiedzę z zakresu AngularJS miałbym przelać z mojej głowy na papier, wówczas przyjęłaby ona postać tej książki. Jedynie nie byłaby tak dobrze zorganizowana i nie miałaby ryby na okładce.”
Igor Minar,
specjalista AngularJS
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja