Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych

O KSIĄŻCE: Tym razem Bill Bryson kieruje ostrze humoru na Europę. Zarzuca na ramiona plecak, sprawdza portfel? i rusza w drogę pełną niespodziewanych zakrętów, zwrotów akcji, pułapek i uśmiechów losu. Biegle posługując się? jednym językiem, zmierza śladami podróży, którą odbył dwadzieścia lat wcześniej jako student. Niezależnie od tego, czy ucieka przed ludobójczymi kierowcami w Paryżu, jest okradany przez Cyganki we Florencji, próbuje nie zamówić gałek ocznych w niemieckiej restauracji, cz

Informacje dodatkowe o Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
Tytuł oryginału: Neither Here Nor There. Travels in Europe
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Kup książkę Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych

Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych - opinie o książce

Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przeczytałam i muszę stwierdzić, że spojrzenie autora na Europę jest dość ciekawe. Mimo. że już trochę przedatowane. Zabawnie jest dowiedzieć się w jaki sposób patrzą na nas Amerykanie. Jedno jest pewne, coś co autor zauważył te 20 lat temu - Europa zatraca swój charakter poprzez nagromadzenie choćby na amerykańską modłę centrów handlowych czy mcdonaldów.
Avatar użytkownika - Ainka
Ainka
Przeczytane:2013-04-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Książka sama w sobie nie jest zła natomiast nie rozumiem czemu pierwsze polskie wydanie tej książki jest po 20 latach od jej wydania. Wiele z opisanych przez autora krajów się zmieniło, jeden z nich już nie istnieje, zmieniła się sytuacja polityczna. I realia (np. kto teraz używa książek takich jak "Thomas Cook European Timetable"? Przecież jest intrnet! Albo kto szuka hotelu przez informację turystyczną... To bardziej ciekawostka historyczna.)
Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, Mam,

Książka miała być lekka i faktycznie była lekka, w sensie przyjemna w lekturze. O dziwo, od jej napisania i podróży po Europie szmat czasu upłynął, a czas zmienia ludzi i miejsca, ale miałam wrażenie, że książka nie straciła na aktualności.
Jej zasada napisania polega na ironii w obserwacji ludzi i nacji, miejsc i sytuacji, ale ironia ciepła, miła i bez wrogości do ludzi. Bryson trochę narzeka, że to nie tak, tamto nie tak, ale w sumie podróżował z chęcią i z radością znosił różne męczące przeciwności.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2019-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Down Under
Bryson Bill0
Okładka ksiązki - Down Under

Morgan`s book purports to be the story of an American woman who is invited to live with an Aboriginal tribe, whom she later comes to call "the real...

Zapiski z małej wyspy (nowe wyd.)
Bryson Bill0
Okładka ksiązki - Zapiski z małej wyspy (nowe wyd.)

Przed powrotem do Stanów Zjednoczonych Bill Bryson udaje się w pożegnalną podróż po Wielkiej Brytanii. Przez długi czas wyspa ta była jego domem. Analizując...