Anielska

Tom 2 cyklu Nieziemska

"Niesamowicie wciągające. Nieziemska nie pozwalała mi zasnąć i przestać zgadywać, co będzie dalej."

– Richelle Mead, autorka "Akademii wampirów"

W bestsellerowej powieści "Nieziemska" Clara Gardner poznała swój cel, odkryła, po co została zesłana na ziemię jako anioł. Stawiła czoło pożarowi ze swoich wizji i ocaliła z płomieni uwodzicielskiego, tajemniczego Christiana.

Lecz pożar był zaledwie początkiem. Wciągana coraz głębiej w świat aniołów, w coraz bardziej gwałtowną walkę dobra i zła, Clara doświadcza nowych przerażających wizji. Czy wskażą jej nowe zadanie? I podpowiedzą, który z dwóch chłopaków jest jej przeznaczony: Christian, którego darzy skomplikowanym uczuciem, czy Tucker, dla którego miłość Clary może okazać się najstraszliwszą groźbą.

Informacje dodatkowe o Anielska:

Anielska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-09-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

„Anielska” jest kontynuacją książki „Nieziemska”. Opowieści o nastoletniej dziewczynie, w której płynie anielska krew a jej życie jest podporządkowane wyznaczonemu zadaniu. Poprzednia część budziła we mnie mieszane uczucia, o ile wątek fantastyczny był bardzo intrygujący, tak część i obyczajowa mocno oklepana i schematyczna.

Drugi tom ma się trochę lepiej. Clarę po niewykonanej misji zaczynają nawiedzać nowe wizje. Widzi siebie na cmentarzu razem z Christianem, chłopakiem, którego miała uratować. W tej część trochę lepiej poznajmy cały anielski świat. Okazuje się, że anielitów jest więcej. Zadania, które w poprzedniej części tworzyły dużo pytań zaczynają mieć jakiś sens, ale ciągle wiele kwestii zostaje nierozwiązanych.

Wątek miłosny nadal zostaje nieco irytującym trójkątem i niestety wychodzi, prawdę powiedziawszy na pierwszy plan. Jakby głównym sensem książki była odpowiedź na pytanie, którego chłopaka wybierze główna bohaterka. O ile jeszcze w poprzedniej części podejmowała jakieś konkretne decyzje, tak tutaj błądzi i cała ta kwestia bywa nieco drażniąca. Oczywiście na wątek inaczej może spojrzeć młodszy czytelnik, który lubuje się właśnie w paranormalnych romansach.

Trochę zawiodła mnie mama Clary, która bardzo interesowała mnie w poprzedniej części. Spodziewałam się czegoś ciekawszego po jej historii i zadaniu. Motyw, który wyszedł był trochę zbyt prosty jak na wielkie tajemnice i budowie ogromnego muru między matką a córką. Jednak samo zakończenie niezwykle wzruszające i jak najbardziej na plus w tej książce.

Dużo smutnych momentów. Główna bohaterka musi przeżyć trudne dla siebie chwile. Jednak mimo wszystko najbardziej szkoda było mi jej brata Jeffreya, który w tym wszystkim został odsunięty trochę na drugi plan. Zarówno jego zadanie jak i uczucia były dla wszystkich jakby mniej ważne, przez co chłopak ciągle zostawał sam.

Mimo wszystkich wad ubolewam, że wydawnictwo nie podjęło pracy nad tłumaczeniem ostatniej części. Ciągle jestem ciekawa wątku Samjazy Czarnego Skrzydła. Jest to w pewnym sensie tragiczna postać, której miłosna historia nie została do końca wyjaśniona. Ciągle też mam nadzieję, że sens zadania głównej bohaterki miał na celu coś więcej niż połączenie jej z Christianem, do którego moim zdaniem mimo wszystko kompletnie nie pasuje.

Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Na początku króciutkie przypomnienie. Clara Gardner poznana przez nas w pierwszej części pt. "Nieziemska" jest dziewczyną - aniołem. Może trochę bardziej człowiekiem niż istotą boską, ponieważ jest tylko Quartariusem, co oznacza, że tylko 1/4 jej krwi to coś nie z tego świata. Jej jedynym sensem istnienia na ziemi jest wypełnienie powierzonego jej zadania. Swoją misję wypełniła tylko teoretycznie. Odkryła swój cel i uratowała Christiana z pożaru. Nie, jednak nie. Ona nie musiała go ratować. Chłopak poradził sobie sam. Piękny zbieg okoliczności. Christian sam się uratował, co nie zmienia faktu, że został uratowany, czyli misja wypełniona. No właśnie nie. Clara z pożaru uratowała również Tuckera, swojego chłopaka. I to wszystko skomplikowało. Bóg jeszcze z tą anielitką nie skończył. Dziewczyna miewa teraz nową wizję. Ona ją przeraża. Jak by tego było mało cały czas toczy się walka między dobrem a złem, a Clara znajduję się pośrodku tej bitwy. Niecodziennie przeciętną anielitkę prześladuje Czarne Skrzydło. Nie wspominałam o nim? To upadły anioł, który przeszedł na ciemną stronę mocy :). Czyli podsumowując Clara ma po prostu przechlapane. Na dodatek musi zdecydować pomiędzy Tuckerem a Prescottem. Wszyscy anielici, no i sam Bóg uważa, że Christian jest Clarze przeznaczony, jednak dziewczyna walczy z przeznaczeniem. Nie łatwe to życie Clary, prawda? Dziewczyna pozna miłość, smutek, rozpacz i szczęście. Nie ważne jaką drogę by obrała na jakimś polu przegra. Książka jest po prostu nieziemska. Niesamowicie wciąga, chociaż do ambitnych nie należy. Autorka świetnie poprowadziła relacje między bohaterami. Jednym z poważniejszych minusów to dla mnie okładka. Szczerze powiedziawszy na pierwszy rzut oka wcale do czytania nie zachęca. Sięgnęłam po nią w ciemno po przeczytaniu pierwszej części i nie żałuję. Ciekawym elementem są wizję Clary. Nie są dokładne, więc razem z główną bohaterką okrywamy kawałek po kawałku przyszłość. Apeluję: Proszę o wydanie i przetłumaczenie na polski trzeciej części książki Cynthii Hand! Pokuszę się o stwierdzenie, że ta książka była dużo lepsza od swojej poprzedniczki pt."Nieziemska", a postać Clary dużo lepiej wykreowana.
Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Druga część serii tak samo jak pierwsza pochłonęła mnie w pełni. Dalsze losy młodej Anielitki wciąż są nie przerwanie powiązane z zadaniem jaki ma do wykonania, ale czy to napewno jest zadanie. Raczej czas odkrył przed nią kolejne tajemnice na które nie była przygotowana. Szkoda tylko że kolejna część nie jest wydana w Polsce
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-07-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tak jak i pierwsza część, podoba mi się.
Lubię opowieści o anielsko-diabelskich kłótniach, walce dobra ze złem czy też młodzieńczych, romantycznych dylematach, dlatego ta lektura przypadła mi do gustu.Clara jest anielitką, ma w sobie zarówno anielską, jak i ludzką krew. Jak każdy anielita ma wypełnić zadanie, ale nie robi tego tak jak jej kazał Najwyższy. Książka mi się podobała. Moge polecić jako lekką i przyjemną na jeden z tych zimowych wieczorów.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Przeczytane,
Zdecydowanie dorównuje pierwszej części, chwilami nawet ją przebija. Zdecydowanie więcej szczegółów dotyczących anielitów i ich świata. Główna treść tym razem przenosi się z relacji Clary i Tuckera na nowe wizje i anielitów. Myślę, że ta część skupia się także bardziej na uczuciach. Spotykamy się tu m. in. ze stratą bliskiej osoby, wyborem między głosem serca,a przeznaczeniem. Clara przechodzi także swego rodzaju bunt przeciwko swojej misji. Dzięki temu powieść ta zdecydowanie zyskała w moich oczach. Uroniłam także przez nią wiele łez, których się nie spodziewałam. Książka ta była dla mnie zaskoczeniem, ale przyniosła mi wiele przyemności z poznawania kolejnych losów bohaterów. Jak najbardziej polecam :)

Trochę to niekompletne, trochę niedopowiedziane... Ewidentnie widać, że to nie koniec, a na tłumaczenie następnej części na polski chyba nie mam co liczyć. Historia Clary należy do tych, co długo się zaczynają i dopiero pod koniec wyjaśniają praktycznie wszystko. No nie wiem... Na razie brakuje mi pewnych rzeczy by wydać konkretną opinię.

Avatar użytkownika - anita0201
Przeczytane:2014-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Boundless
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Boundless

The past few years have held more surprises than part-angel Clara Gardner could ever have anticipated. Yet from the dizzying highs of first love, to the...

Dziewczyna z zaświatów
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z zaświatów

Pięć lat temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, nastoletnią Holly odwiedziły trzy duchy. Pokazały jej, jak bardzo stała się samolubna i zepsuta. Próbowały...