Anno Domini 33: rok, który odmienił świat

W 33 roku naszej ery nieznany nauczyciel religijny umarł śmiercią przestępcy na dalekich rubieżach Imperium Rzymskiego. To wydarzenie zmieniło dzieje świata. Jaki jednak był świat Anno Domini 33? W tym przełomowym roku potężne Imperium Rzymskie obejmowało basen Morza Śródziemnego i znaczną część północno-zachodniej Europy. Poza granicami cesarstwa kwitły inne cywilizacje. Rozległe ziemie pod panowaniem chińskiej dynastii Han wchodziły w skład jednego z największych wówczas imperiów, a poza granicami znanego świata, w Ameryce Południowej, powstała słynna kultura Nazca.Lecz najważniejsze wydarzenia rozegrały się w rzymskiej prowincji Judei. Jerozolima roku śmierci Chrystusa ? pod panowaniem Rzymu rządzonego przez okrutnego i podejrzliwego cesarza Tyberiusza ? tu nastąpiło pojmanie, proces, kaźń Jezusa Chrystusa i jego zmartwychwstanie. Co działo się w dniu ukrzyżowania, szokujące szczegóły tej metody egzekucji, jaka mogła być przyczyna ciemności, które ogarnęły Jeruzalem, gdy Jezus umierał na krzyżu ? ta sugestywna książka przywraca do życia wydarzenia znane z ewangelii. Rzymski namiestnik Judei Poncjusz Piłat, jej władca Herod Antypas, żydowski Sanhedryn, arcykapłani Annasz i Kajfasz, Piotr, Maria i wiele innych postaci przewija się przez barwną panoramę tego szczególnego roku, w którym chrześcijaństwo przybrało swój uniwersalny kształt. Opierając się na ewangeliach Nowego Testamentu i pismach autorów starożytnych, Colin Duriez pokazuje, jak wyglądał świat w roku, który odmienił go na zawsze.

Informacje dodatkowe o Anno Domini 33: rok, który odmienił świat:

Wydawnictwo: Amber