Antologia Nowej Science Fiction

Oto zbiór najwyższych lotów opowiadań, stworzony przez najbardziej cenionych na świecie autorów fantastyki naukowej, między innymi: Petera F. Hamiltona, Briana Aldissa, Stephena Baxtera, Jaya Lake’a, Erica Browna, Paula Di Filippo i Iana Watsona. Opowiadania zawarte w zbiorze obejmują tematykę tajemniczych i futurystycznych morderstw, szerokoekranowych space oper, a także opowieści o kontaktach z obcymi cywilizacjami. Wszystkie opowiadania są nowe i nigdy wcześniej nie pojawiły się w druku. To k

Informacje dodatkowe o Antologia Nowej Science Fiction:

Antologia Nowej Science Fiction - opinie o książce

Avatar użytkownika - kjts
kjts
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 1, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Nie zaliczyłbym "Osobistego Jezusa" Di Filippo do arcydzieł gatunku, chociaż pomysł godPodów bardzo mi się podobał i myślę, że pojawienie się urządzenia tego rodzaju to tylko kwestia czasu. Nie zrobiłbym tego też z niesamowicie klimatycznym "Ostatnim kontaktem" Baxtera, żartobliwym "Efektem Bowldera" Lovegrove'a ani zahaczającą o metafikcję "Trzecią osobą" Ballantyne'a. Wszystkie wymienione opowiadania czytało mi się jednak bardzo przyjemnie. Cały problem w tym, że na antologię składa się jeszcze kilkanaście innych "dzieł", z których tylko kilka można uznać za przeciętne, inne pozostawiają po sobie mocny niesmak i ogólne wrażenie "ale o co chodzi?" (i bynajmniej nie jest to ten rodzaj wrażenia "ale o co chodzi?", którego doświadczamy przy lekturze mistrzów hard sci-fi, przeciskając się przez gąszcz zaawansowanych teorii naukowych).