Antyczni kosmonauci. Śladami wszechmogących

Erich von Däniken napisał dotąd dwadzieścia jeden książek o tajemniczych istotach z kosmosu, które dawno temu przybyły na Ziemię z wizytą. Badając na całym świecie pozostałości dawnych kultur, odkrył świadectwa wskazujące, że niebiańscy mistrzowie, owi "wszechmogący", udzielili ludzkości w jej młodzieńczym okresie przeróżnych nauk i przekazali elementy nadzwyczaj nowoczesnej wiedzy technicznej. Sugerują to również wskazówki zawarte w licznych mitach i religiach.

Tak na przykład ustne przekazy Indian Hopi żyjących w Ameryce Północnej, potwierdzone rysunkami naskalnymi, zawierają informację, że Hopi przed tysiącami lat zamieszkiwali kraj położony w rejonie Oceanu Spokojnego. Kiedy tę pradawną ojczyznę Hopi zniszczyło morze, indiański lud otrzymał pomoc od Kaczynów, potężnych istot z innej planety, którzy go przenieśli na "latających tarczach" na ląd Ameryki Południowej. Oznaczałoby to, że Hopi są przodkami zarówno Inków w Peru, jak również Majów w Ameryce Środkowej. Za uznaniem tej rewolucyjnej tezy przemawiają motywy zdobnicze tkanin i gobelinów preinkaskich, które nawiązują do Kaczynów, tak samo jak figurki Kaczynów rzeźbione przez dzisiejszych Hopi.
Dlaczego naukowcy nie przyjmują tego do wiadomości?
Na kontynencie afrykańskim w 1868 r. odkryto ogromną kamienną ruinę, której znaczenie do dziś pozostało nie rozszyfrowane.

Informacje dodatkowe o Antyczni kosmonauci. Śladami wszechmogących:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7129-087-X
Tytuł oryginału: Raumfahrt im Altertum. Auf den Spuren der Allmächtigen
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Krzysztof Żak

Kup książkę Antyczni kosmonauci. Śladami wszechmogących

Antyczni kosmonauci. Śladami wszechmogących - opinie o książce

Erich von Däniken0
Okładka ksiązki - Ewolucja to nie wszystko. Radykalne podejście do pochodzenia i rozwoju życia na Ziemi

Poznaj fascynujące spojrzenie na temat tego, dlaczego teoria darwinistów nie wyjaśnia już wszystkiego! Erich von Däniken, czyli ojciec koncepcji wpływu...

Nieprawdopodobne budowle cywilizacji śródziemnomorskiej
Erich von Däniken0
Okładka ksiązki - Nieprawdopodobne budowle cywilizacji śródziemnomorskiej

Żyjemy podobno w epoce wiedzy. Ale nasza przeszłość kryje rzeczy, „o których nie mamy zielonego pojęcia” - pisze Erich von Däniken w swojej...