Antypodręcznik ewangelizacji

Data wydania: 2016-08-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-277-1150-2
Dodał/a książkę:czytam
Pełna pasji książka poświęcona sporom o nową ewangelizację

Wielu ludzi uważa, że najistotniejsze w "nowej ewangelizacji" (a zatem i to, co uczyniłoby ją naprawdę "nową") jest wykorzystywanie nowinek z różnych dziedzin, ulepszanie metod komunikacji oraz posługiwanie się najnowszą technologią. To tak jakby przyjąć, że Ewangelia sama "nie działa" zbyt dobrze i potrzebne są Ewangelia plus multimedia, Oblicze Boże plus Facebook, Duch Święty plus Twitter...

Fabrice Hadjadj w przewrotny i błyskotliwy sposób dowodzi, że w ewangelizacji nie chodzi o "skuteczne" głoszenie Ewangelii dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik i środków przekazu. Dobra Nowina jest "spoza tego świata", nie da się o Niej mówić jak o rosole czy piłce nożnej.

Dlatego prawdziwa ewangelizacja nie jest możliwa bez autentycznego doświadczenia tajemnicy żywego Boga, które radykalnie zmienia myślenie, mówienie i całe życie człowieka.
Okładka - Antypodręcznik ewangelizacji Jak szczęśliwie przeżyć drugą połowę życia
Riemann Fritz, Kleespies Wolfgang
Okładka - Antypodręcznik ewangelizacji Pajączek z Księżyca
Ks. Łukasz Kamykowski
Okładka - Antypodręcznik ewangelizacji Arka Noego. Kolorowanka kreatywna z naklejkami
Jacek Siepsiak SJ, Anita Graboś
Okładka - Antypodręcznik ewangelizacji Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez