Apache. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III

Udostępniany nieodpłatnie serwer WWW Apache obsługuje dziś ponad połowę wszystkich witryn w internecie i systematycznie zwiększa swój udział w rynku. Książka "Apache. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III" autorstwa dwóch kluczowych członków Zespołu Apache, opisuje sposób pobrania, instalacji i zabezpieczania tego serwera oraz omawia popularne rozszerzenia, umożliwiające konstruowanie na jego podstawie aplikacji WWW.Serwer Apache osiągnął rangę kompletnego systemu i skutecznie konkuruje z wszystkimi pozostałymi serwerami HTTP niezależnie od tego, czy będziemy porównywać je pod kątem oferowanych możliwości, efektywności, czy też szybkość działania. Apache jest przy tym dostępny dla wielu platform systemowych, w tym dla różnego rodzaju systemów Unix i systemów z rodziny Windows.Prezentowana Czytelnikom trzecia już edycja książki opisuje najpopularniejsze wersje 1.3 i 2.0 serwera Apache dla systemów Windows i Unix kładąc szczególny nacisk na: pobranie i kompilację oprogramowania serwera, konfigurację i uruchamianie serwera w systemach Windows i Unix (obejmując też zagadnienia związane ze strukturami katalogów serwera i serwerami wirtualnymi), omówienie interfejsu programowego serwera (w wersjach 1.3 i 2.0), szczegółowy opis zagadnień związanych z zabezpieczeniem serwera Apache i wdrożeniem go w rozbudowanych witrynach, prezentacje pełnej listy dyrektyw konfiguracyjnych, informacje na temat instalacji i testowania skryptów języka Perl uruchamianych w trybie CGI oraz instalacji i korzystania z rozszerzeń, takich jak mod_perl, PHP, JServ, Tomcat i Cocoon.Dzięki książce "Apache. Przewodnik encyklopedyczny" administratorzy witryn WWW nie mający dotychczas do czynienia z serwerem Apache mogą zapoznawać się z jego działaniem stopniowo, analizując i wdrażając przykładowe witryny prezentujące kolejne etapy konfiguracji serwera. Doświadczeni administratorzy i programiści (niezależnie od tego, czy ich środowiskiem roboczym jest system Windows, czy Unix) docenią natomiast te fragmenty książki, które składają się na kompletną i zwięzłą dokumentację całego serwera. "Najlepsza książka o serwerze Apache jaką widziałem. To obowiązkowy podręcznik najczęściej wykorzystywanego na świecie serwera WWW" -- Chuck Murcko, członek Zespołu Apache"Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę jako źródło informacji dla każdego administratora, który staje w obliczu zadania uruchomienia i skonfigurowania witryny WWW za pośrednictwem serwera Apache oraz każdego programisty tworzącego aplikacje dla tego serwera" -- E.V Bell II, recenzent Ed’s Internet Book Review

Informacje dodatkowe o Apache. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III:

Wydawnictwo: Helion