Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka

Jak wykształcić właściwe nawyki żywieniowe u dzieci? Autorki radzą rodzicom jak zdrowo wychować dzieci i uchronić je przed chorobliwą otyłością. Zdecydowana większość rodziców traktuje słodycze jak nagrodę. Mówią: zjedz ładnie obiad, to dostaniesz mambę. To duży błąd! To by było właściwe kształtowanie nawyków żywieniowych - po obiedzie ruch, a nie po obiedzie dalszej jedzenie i to kaloryczne. Jeśli rodzic uczy dziecko, ze słodycze to nagroda, trudno się dziwić, że potem dorosła osoba gdy chce się pocieszyć, sięga po czekoladę. Jeśli chcemy dziecko uchronić przed naszymi problemami ze słodkościami, przerwijmy to błędne koło. Nawyki żywieniowe kształtują się w dzieciństwie do ok. 10 roku życia, ale dziecko najwięcej ich chłonie do trzecich urodzin. Potem zmiana nawyków staje się trudniejsza. Jeśli chcemy dziecko wychować zdrowo i wpoić mu właściwe nawyki warto zacząć od samego początku.

Informacje dodatkowe o Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2015-09-30
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka

Zdrowy apetyt. Przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Wywiad z dietetyczką Anną Jelonek o żywieniu dzieci - od niemowląt do nastolatków. Jest też rozdział o alergiach pokarmowych i zaburzeniach odżywiania. Dowiadujemy się, jak komponować posiłki i zachęcać dzieci do sięgania po zdrowe produkty. Znajdziemy tu również trochę ciekawych przepisów.