Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-24-20711-4
Dodał/a książkę:Szczepanik
Recenzja - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne
Archipelag porównań składa się ze szkiców, przygotowanych w Katedrze Komparatystyki Wydziału Polonistyki UJ. Ich powstaniu towarzyszyły spotkania i dyskusje, które sprawiły nam wiele przyjemności. Postanowiliśmy opublikować ten tom, przedstawiając się w ten sposób Czytelnikom jako zespół komparatystów.
Recenzja
Krzysztof Grudnik Linia koment
Na półkach:

„Archipelag porównań...” to jedna z pozycji redagowanej przez Marię Cieślę-Korytowską serii wydawniczej „Komparatystyka polska - tradycja i współczesność”. Zawiera szkice przygotowane przez pracowników Katedry Komparatystyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczące wielu aspektów tej jakże rozległej dziedziny filologii.

Po roku 1945 oczywistym stało się, że zamknięcie w obrębie własnej, narodowej literatury prowadzi w niebezpieczne rejony ksenofobii

ot Linia koment
andr Linia koment
Okładka - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne Historia kina. Tom 3. Kino epoki nowofalowej
Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Okładka - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne
Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Okładka - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne Mój dom nad Odrą. Pamiętniki osadników Ziem Zachodnich po 1945 roku
Beata Halicka (red)
Okładka - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne Architektura jako sztuka
Andrzej Basista
Okładka - Archipelag porównań. Szkice komparatystyczne Lagermuseum. Muzeum obozowe w KL Auschwitz
Agnieszka Sieradzka