Okładka - Archiwizacja i odzyskiwanie danych

Data wydania: 2008
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1182-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Optymalizacja procesu archiwizacji dla administratorów i nie tylko Jak archiwizować i odtwarzać system oraz dane? Jak wybrać optymalną metodę archiwizacji? Jak ograniczyć koszty związane z procesem archiwizacji? Wdrożenie systemu archiwizacji jest podstawową czynnością, jaką administrator powinien wykonać. Cel tej procedury jest oczywisty, tak jak cena, jaką przyjdzie zapłacić za brak takiego systemu. Utrata danych lub krach systemu wcale nie muszą oznaczać dla firmy długiego postoju i narażać jej na wielkie straty; wtedy to właśnie wysiłek, jaki włożył administrator w system archiwizacji, jest doceniany przez pracodawców i współpracowników. Jakie urządzenia i narzędzia należy zastosować, aby ten proces był sprawny i szybki, a jednocześnie zmieścił się w wyznaczonym do tego celu budżecie? Opisane oprogramowanie i rady udzielone przez autora tej książki pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. "Archiwizacja i odzyskiwanie danych" to przewodnik po darmowych narzędziach do archiwizacji i odzyskiwania danych, przeznaczony głównie dla administratorów. W. Curtis Preston, specjalista w dziedzinie ochrony danych, zwrócił uwagę, że środki przeznaczone na system archiwizacji są często zbyt małe, by zapewnić mu wysoką skuteczność. Przyglądając się bliżej bezpłatnym narzędziom, odkrył ich duże możliwości; swoje spostrzeżenia i uwagi na ich temat zapisał w tej książce. Prędzej czy później każdy administrator staje przed koniecznością odbudowania systemu lub odzyskania danych i właśnie lektura tej książki sprawi, że będzie na to przygotowany! Narzędzia do archiwizacji i odtwarzania danych Przegląd programów komercyjnych i darmowych Urządzenia archiwizujące Przywracanie komputera od podstaw z wybranym systemem operacyjnym Archiwizacja i odtwarzanie baz danych Sposoby zabezpieczania archiwum i magazynów danych Wykorzystanie wirtualnych maszyn w procesie archiwizacji Poszerz swoją wiedzę i archiwizuj dane we właściwy, a także sprawdzony sposób!