Opis ksiązki
Kup Teraz

Arcydzieło

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2006-07-13
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7301-678-3
Liczba stron: 412
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Arcydzieło

"Arcydzieło" to niezwykła opowieść o szokującej angielskiej malarce. Esther Glass wpada na diaboliczny i obrazoburczy pomysł. Samą siebie wystawia na sprzedaż w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby‘s. Przez tydzień staje się żywym dziełem sztuki i własnością tego, kto zaoferuje najwyższą cenę. Każdego dnia wciela się w postać innej kobiety - ikony sportretowanej przez mistrzów malarstwa. Po kolei staje się: księżniczką duńską Krystyną z obrazu Holbeina, Olimpią sportretowaną przez Maneta, Madonną z goździkami namalowaną przez Rafaela, Madame de Senonnes, którą na płótnie uwiecznił Ingres, Panią Leyland w chwili zadumy utrwaloną przez Whistlera, Isabellą d'Este Leonarda da Vinci oraz Judytą z obrazu Klimta. Realizacja tego skandalizującego projektu oznacza dla Esther Glass podróż w głąb siebie, zmierzenie się z nierozwiązanymi problemami życiowymi i koniecznością określenia własnej wartości jako artystki, córki i kobiety.

Recenzja
nimfometka Linia koment
Na półkach:

Do przeczytania książki zachęcił mnie opis, który znajduje się na tylnej stronie okładki. Sama nie wiem, czego się spodziewałam, ale na pewno moje wyobrażenie było inne, niż rzeczywista treść „Arcydzieła”. Uważałam, że główny temat będzie bardziej perwersyjny. Okazało się jednak, że powieść jest nie tyle o sprzedawaniu się i dążeniu do rozgłosu za wszelką cenę, ale o podróży w głąb samego siebie.

 

Miranda Glover w swojej książce opowiada historię skandalizującej malarki, Esther Glass, która wpada na pomysł wystawienia siebie na sprzedaż jako tytułowe arcydzieło

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów