Opis ksiązki
Kup Teraz

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788374207812
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę:czytam

Cierpią katusze, kiedy rano mają wstać do szkoły, nienawidzą gramatyki (a zwłaszcza tych trudnych z a i m k ó w), robią sobie głupie kawały i marzą, żeby zostać superbohaterami.

Tak, zdecydowanie nie mają łatwego życia...

Świetny komiks o zakręconych przygodach Ariola i jego równie szalonych kumpli.

Wyjazd do dziadków, sadzenie drzew, platoniczna miłość, lekcja WF-u, kolejny odcinek serialu - to banalne, prawda? Nie dla nich. Dla tytułowego niebieskiego osiołka i kompanii szkolnych kolegów codzienne wydarzenia są źródłem straszliwych dramatów, ale też - jak sami mówią - niezłej beki.

Brawurowo opisane postacie i żywy język uwiodą każdego, kto sięgnie po te książki.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Scathach plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-07, Na półkach: Przeczytałem,

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami to pierwsza wydana w  Polce część przygód osiołka Ariola i jego kumpli autorstwa Emmanuela Guiberta oraz Marca Boutavanta, cieszących się we Francji ogromną popularnścią. Na zbiór składa się kilka pomniejszych opowoieści – Piłka meczowa, Pobudka!, SUPERKOŃ, CZUPRYNKA, Ząbek do Q bieży, Operacja bankomat, Głupia zabawa RAMONA, NOŁEJKI, Głupi jak osioł, Babcia Osiółka, Rzygi i Musisz wygra, ARIOL.


W  każdej z nich śledzimy zwichrowane przygody grupy przyjaciół, którzy jak wszyscy w ich wieku nie chcą chodzić do szkoły, lecz wolą pograć czy przemienić się w swojego idola, superbohatera. Ariol ponadto wytrwale trenuje tenis ziemny, nieustannie źle odmienia wyrazy, zamienia te podobnie brzmiące, czym denerwuje swojego tatę, i tak już niemogącego sobie poradzić z  wyprawieniem syna do szkoły. Jakby tego było mało, denerwuje również przyjaciółkę (a właściwie ukochaną) Petulę, do której nieopacznie zwrócił się nielubianym przez nią, pieszczotliwym pseudonimem nadanym jej przez mamę.


Przygód Ariola znaleźć można na kartach tego komiksu co niemiara, a specyficzna kreska jaką są narysowani bohaterowie z pewnością przypadnie do gustu czytelnikowi. Przypominający ludzi (w  zachowaniu, pragnieniach, postawie i wypowiedziach) Scysja, Pajówa, Matylda, Vanessa, Stępak, Sylweta czy Kwaks zyskają Waszą sympatię, zaś ich niemalże filozoficzne dociekania nad sensem stereotypów skłonią Was do zastanowienia się i chwili refleksji.


To publikacja dla tych, którzy zamiast klasycznej literatury wolą poczytać komiks, w którym mnoży się od barwnych postaci oraz absorbujących uwagę wydarzeń. Wartkie dialogi i humorystyczne sceny z pewnością zostaną zapamiętane na długo, a sięgnięcie po kolejne tomy będzie jedynie kwestią czasu.


 


 

Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
noella Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
alams Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów