Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-09-14
ISBN: 9788374207812
Dodał/a książkę:czytam

Cierpią katusze, kiedy rano mają wstać do szkoły, nienawidzą gramatyki (a zwłaszcza tych trudnych z a i m k ó w), robią sobie głupie kawały i marzą, żeby zostać superbohaterami.

Tak, zdecydowanie nie mają łatwego życia...

Świetny komiks o zakręconych przygodach Ariola i jego równie szalonych kumpli.

Wyjazd do dziadków, sadzenie drzew, platoniczna miłość, lekcja WF-u, kolejny odcinek serialu - to banalne, prawda? Nie dla nich. Dla tytułowego niebieskiego osiołka i kompanii szkolnych kolegów codzienne wydarzenia są źródłem straszliwych dramatów, ale też - jak sami mówią - niezłej beki.

Brawurowo opisane postacie i żywy język uwiodą każdego, kto sięgnie po te książki.

Scathach plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-07, Na półkach: Przeczytałem,

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami to pierwsza wydana w  Polce część przygód osiołka Ariola i jego kumpli autorstwa Emmanuela Guiberta oraz Marca Boutavanta, cieszących się we Francji ogromną popularnścią. Na zbiór składa się kilka pomniejszych opowoieści – Piłka meczowa, Pobudka!, SUPERKOŃ, CZUPRYNKA, Ząbek do Q bieży, Operacja bankomat, Głupia zabawa RAMONA, NOŁEJKI, Głupi jak osioł, Babcia Osiółka, Rzygi i Musisz wygra, ARIOL.

W  każdej z nich śledzimy zwichrowane przygody grupy przyjaciół, którzy jak wszyscy w ich wieku nie chcą chodzić do szkoły, lecz wolą pograć czy przemienić się w swojego idola, superbohatera. Ariol ponadto wytrwale trenuje tenis ziemny, nieustannie źle odmienia wyrazy, zamienia te podobnie brzmiące, czym denerwuje swojego tatę, i tak już niemogącego sobie poradzić z  wyprawieniem syna do szkoły. Jakby tego było mało, denerwuje również przyjaciółkę (a właściwie ukochaną) Petulę, do której nieopacznie zwrócił się nielubianym przez nią, pieszczotliwym pseudonimem nadanym jej przez mamę.

Przygód Ariola znaleźć można na kartach tego komiksu co niemiara, a specyficzna kreska jaką są narysowani bohaterowie z pewnością przypadnie do gustu czytelnikowi. Przypominający ludzi (w  zachowaniu, pragnieniach, postawie i wypowiedziach) Scysja, Pajówa, Matylda, Vanessa, Stępak, Sylweta czy Kwaks zyskają Waszą sympatię, zaś ich niemalże filozoficzne dociekania nad sensem stereotypów skłonią Was do zastanowienia się i chwili refleksji.

To publikacja dla tych, którzy zamiast klasycznej literatury wolą poczytać komiks, w którym mnoży się od barwnych postaci oraz absorbujących uwagę wydarzeń. Wartkie dialogi i humorystyczne sceny z pewnością zostaną zapamiętane na długo, a sięgnięcie po kolejne tomy będzie jedynie kwestią czasu.

noella Linia koment
iwona-w Linia koment