Arteterapia. Scenariusze zajęć

Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-8088-014-6
Dodał/a książkę:CzytajacaMama
Recenzja - Arteterapia. Scenariusze zajęć
Książka Arteterapia. Scenariusze zajęć z serii: Terapia Pedagogiczna. Warsztaty i Scenariusze Zajęć przeznaczona jest dla nauczycieli, pedagogów i innych osób zainteresowanych oddziaływaniem sztuki, chcących wzbogacić swoje zajęcia o elementy arteterapii. Znajdują się tu kompletne konspekty zajęć przeznaczonych dla grup w różnym wieku i na różnych etapach edukacji, w szkole i poza szkołą. Proponowane zajęcia nakierowane są na rozwój konkretnych umiejętności lub przezwyciężanie określonych trudności. Konspekty poprzedza rozdział teoretyczny, który pozwala na usystematyzowanie i poszerzenie wiadomości na temat arteterapii.

Autorki żywią nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do wzbogacenia zajęć prowadzonych przez nauczycieli i pedagogów oraz do rozpropagowania pięknej idei arteterapii, którą cechuje holistyczne podejście do człowieka.
Recenzja
CzytajacaMama Linia koment
Przeczytane:2016-08-15, Na półkach: Przeczytałem,

Arteterapia to dziedzina z pogranicza psychologii, pedagogiki i sztuki. To taka metoda terapii, która wykorzystuje różne rodzaje sztuki (m.in. sztuki plastyczne, wizualne, muzyczne czy literaturę) w celu poznania, zrozumienia i radzenia sobie z problemami uczestników terapii. Arteterapia pomaga m.in. w integrowaniu grupy, rozwoju pamięci, koncentracji i uwagi, umiejętności komunikowania się, odkrywaniu zainteresowań, wspiera budowanie wiary w siebie i poczucia własnej wartości oraz samokontrolę uczestników

cristii Linia koment
gosia45 Linia koment