Artur Rojek. Inaczej

Kim jest Artur Rojek?

Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.

Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.

Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko ,,tym kolesiem z Myslovitz".

W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.

To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Informacje dodatkowe o Artur Rojek. Inaczej:

Artur Rojek. Inaczej - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki,
Jak to z biografiami - kto lubi Artura Rojka, ten niech czyta. Dobrze napisana, więc polecam.
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Wywiad przeczytałam wiedziona wielką sympatią do Artura Rojka i na szczęście wokalista w żaden sposób nią nie zachwiał - rozsądnie, wyważenie i z dystansem o różnych sprawach z życia zawodowego i rodzinnego, bez przekraczania subtelnych granic dobrego smaku czy zbyt osobistych wycieczek. Kulisy Offa i powstawania najsłynniejszych płyt oraz utworów, Śląsk z dziecięcych wspomnień, muzyczne i filmowe inspiracje - bardzo sympatycznie i bez zbędnych naddatków. Wścibscy poszukiwacze sensacji nie mają tu czego szukać, reszta powinna być zadowolona.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Wywiad rzeka z jednym z największych polskich artystów. Artur Rojek kiedyś wokalista zespołu Myslovitz, po odejściu z zespołu rozpoczął solową karierę. Wprowadza nas w swój świat i opowiada dzieciństwie, twardym wychowaniu z zasadami, ograniczeniach, które wprowadził ustrój komunistyczny, mieście w którym się wychował czyli Myłowicach, młodzieńczych znajomościach, życiu na śląsku, o tym jak zaczęła się jego kariera, pierwszych kapelach, oraz dorosłym życiu. Założył OFF festiwal, który doskonale przyjął się, choć droga do jego powstania oraz kontynuacji wcale nie byla prosta. Wreszcie przechodzimy do solowej płyty zainspirowanej życiem piosenkarza, jego rodziną i doświadczeniami. Artur Rojek nie wstydzi się mówić z troską i milością o swojej rodzinie, żonie i synach. Czytając książkę można lepiej wczuć się w płytę, zrozumieć co miał na myśli pisząc poszczególne teksty. Opowieść niezwykle osobista, pokazująca jakim jest człowiekiem prywatnie i jakim widzą go najbliźsi, odkrywająca intymne szczegóły, o której fani wcześniej nie mieli pojęcia.

"Mam tendencję do zamykania się we własnym świecie. Jednak ze świadomością, że to nie może zbyt długo trwać."

Avatar użytkownika - Muminka789
majeczka79
Przeczytane:2015-12-14, Przeczytałam, Przeczytane 2015 r.,
Lapidarium mistrzów
Aleksandra Klich0
Okładka ksiązki - Lapidarium mistrzów

„Lapidarium mistrzów” to zbiór cytatów z rozmów, esejów i felietonów publikowanych przez lata na łamach „Gazety Wyborczej”. W tomie...

Świat musi mieć sens. Ostatnia rozmowa
Aleksandra Klich0
Okładka ksiązki - Świat musi mieć sens. Ostatnia rozmowa

Ostatni wywiad z abp. Józefem Życińskim O świecie pustych kościołów, o tym, dlaczego Chrystus nie zszedł z krzyża, po co biskupowi niewierzący...