Opis ksiązki
Kup Teraz

Artysta zbrodni

Ocena ( 3 osoby )
5.7
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7359-328-4
Liczba stron: 432
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Alex Callahan, żyjący w separacji z żoną reporter telewizyjny, ma rzadką okazję, by spędzić kilka tygodni z synami. Wyprawa na Jarmark Renesansowy zmienia się w koszmar - chłopcy, siedmioletni bliźniacy, znikają. Początkowo podejrzenia padają na Alexa. Policja nie jest w stanie wyjaśnić, co miała oznaczać pozostawiona w pustym domu misternie złożona figurka origami, ani zaplamiona krwią koszula. To jedyne tropy, które wydają się prowadzić donikąd. Dochodzenie zostaje zamknięte. Zdesperowany ojciec wszczyna własne śledztwo, które zaprowadzi go do Nowego Orleanu, w świat magii, iluzji i mrocznych obrzędów. Zagadka zniknięcia okaże się bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. John Case jest autorem Kodu Genesis.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
IlonaAnoli plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Kolejna moja książka, w której są wątki dotyczące magii. Allex Callahan ma sześcioletnich bliźniaków (na okładce jest, że siedmioletnich) - Seana i Kevina. Z matką chłopców Liz jest w separacji. Alex zabiera icch na festyn renesansowy, a kiedy oglądają turniej, chłopcy znikają. Do akcji włącza się policja, a kieruje nią Shoffler. Do Alexa ktoś dzwoni z domowego telefonu i słyszy głos Kevina. Kiedy wraca do domu, nie ma nikogo. Znajduje figurkę orgiami w kształcie królika. W łazience znajduje monety na umywalce. Przyjeżdża Liz oraz ich rodzice. Poza tym znajdują koszulkę zakrwawioną i miskę z wodą w szafce.

Policja podejrzewa Allena i badają go na poligrafie. Po dziesięciu dniach znajdują świadka, który widział mężczyznę, psa i chłopców wychodzących z festynu. Z upływem dni sprawa cichnie, a Liz wyjeżdża do Maine.

Shofflerowi zostaje odebrana sprawa i przekazują ją komuś innemu. Alex składa wymówienie z pracy i zajmuje się sam sprawą. Przygląda się innym porwaniom bliźniąt, np. Sandlingów. Odnajduje wspólne elementy wszystkich spraw odnalezionych lub zamordowanych bliźniąt. Jedzie też do Las Vegas, aby sprawdzić trop bliźniaczek Gabler, które zaginęły, a potem odnaleziono je martwe. Wszystkie sprawy łączy jedno - magia. Potem jedzie do Nowego Orleanu i tam dowiaduje się, jak nazywa się morderca. Wydarzyło się tam również kilka ciekawych rzeczy, np. warto przeczytać i sprawdzić , czy dał się zakopać żywcem w trumnie. Rozpoczyna poszukiwania chłopców i ich porywacza.

Czy mu się uda odnaleźć całych i zdrowych synów? - trzeba przeczytać książkę.

Książka ta jest bardzo wciągająca i kiedy autor ujawnia nam kolejne etapy sprawy, trudno jest ją odłożyć. Bohaterowi zostali tu bardzo dokładnie nakreśleni.

Mamy ważny temat, jakim jest porwanie i to porwanie nie jednego dziecka, ale dwóch bliźniaków. W książce można poczytać o kilku przykładach porwań bliźnią, które zakończyły się sukcesem albo morderstwem.

Kolejny problem to morderstwo tylko dlatego, aby sztuczka wyglądała na prawdziwą. Poza tym mamy też temat separacji rodziców porwanych chłopców.

I co najważniejsze - magia, która jest mroczna. Do tego voodu, którym zainteresowany jest morderca. W książce znajduje się wyjaśnienie kilku sztuczek magicznych.

Autor prowadzi nas przez kolejne etapy odnalezienia porwanych chłopców. Naprawdę warto przeczytać, aby dowiedzieć się, dlaczego ich porywał, i to bliźnięta.
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
Maaarz Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Artysta zbrodni Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Artysta zbrodni Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Artysta zbrodni Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Artysta zbrodni Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Artysta zbrodni Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów