Assassin's creed. Czarna bandera

Złota Era Piractwa. Śmiałków wabi Nowy Świat. Edward Kenway – arogancki młokos, syn angielskiego handlarza suknem, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie spędzenia reszty życia na pełnym morzu.

Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo pada ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem i wkrótce zyskuje sławę jednego z najniebezpieczniejszych korsarzy swoich czasów.

Jego drogę znaczą jednak chciwość, ambicje i zdrada. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty.

I tak oto Kenway zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów z templariuszami.

Informacje dodatkowe o Assassin's creed. Czarna bandera:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-03-10

Kup książkę Assassin's creed. Czarna bandera

Assassin's creed. Czarna bandera - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, 2019, Fantasy,

„Assassin’s Creed. Czarna bandera” jest szóstym tomem należącym do serii „Assassin’s Creed”.

Narratorem i zarazem bohaterem tej części jest Edward Kenway- arogancki syn walijskiego hodowcy owiec i mąż pięknej Caroline. Edward jest opętany obsesją zdobycia majątku i szacunku otoczenia. Nade wszystko pragnie zapewnić Caroline życie, na jakie zasługuje.

Jednak po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo padło ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem. Jego drogę znaczą chciwość, ambicje i zdrady.

W ten oto sposób Edward zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów i templariuszy.

Jak skończy się próba zdobycia majątku przez Edwarda? Co na to wszystko Caroline?

Skończywszy czytać tę część wydaje mi się, że jest to opowieść o przygodach taty głównego bohatera z poprzedniej części „Assassin’s Creed. Porzuceni”.

Powieść należy do gatunku fantasy.

Oliver Bowden pisze przyjemnym stylem pisania, który przypadł mi do gustu od pierwszych stron. Całkowicie zatraciłam się w tej powieści i ciężko mi było się oderwać. Nie wspominając już o tym, że zawsze kochałam historie o piratach oraz toczące swoją akcję na morzu.

Tutaj oczywiście, akcja powieści nie odbywała się cały czas na morzu, również na lądzie, ale to mnie nie zniechęciło.

Myślę, że nawet sam tytuł powieści wskazuje na to, że będzie to opowieść o piratach.

Książka autora zachwyca nie tylko fabułą powieści, ale również okładką, która sprawiła, że miałam ochotę przeczytać tę książkę jeszcze przed poprzednią częścią. No wiecie w tle widać statek, a zawsze ciągnęło mnie do powieści o morzu i piratach.

Jeżeli natomiast chodzi o grubość powieści to książka ma zaledwie czterysta pięćdziesiąt stron, więc nie jest jakoś strasznie gruba.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii, którą pokochałam i którą szczerze mogę polecić każdemu, kto tylko ma ochotę zagłębić się w tę serię pełną zdrad, intryg, zbrodni, fantastyki, miłości, przyjaźni.

O czym w głównej mierze opowiadają te książki? Wydaje mi się, że o dojrzewaniu. Zauważyłam, że jest to główny temat tych powieści. Każdy bohater musiał zmierzyć się z czymś, z czego z chłopca zmienił się w mężczyznę i jego dalsze losy były pełne krwawych potyczek.  Ponadto każdy z nich przeżył chociaż jedną tragiczną śmierć ukochanej osoby.

Na końcu powieści znajduje się oczywiście spis postaci i podziękowania.

Liczę, że każdemu ta seria się spodoba, tak bardzo, jak mi. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - wi_ke
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Assassins Creed. Tajemna krucjata
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassins Creed. Tajemna krucjata

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych...

Assassins Creed. Objawienia
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassins Creed. Objawienia

STARSZY, MĄDRZEJSZY I JESZCZE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY MISTRZ ASASYNÓW EZIO AUDITORE DA FIRENZE WYRUSZA NA POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ BIBLIOTEKI ALTAÏRA...