Assassins Creed. Bractwo

Rzym, niegdyś potężny, dziś leży w ruinach. W mieście pleni się cierpienie i nędza; jego obywatele żyją w strachu przed bezlitosną rodziną Borgiów. Tylko jeden człowiek może ich uwolnić spod jarzma tyranii - Ezio Auditore, mistrz asasynów. Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft - Assassin's Creed.

Informacje dodatkowe o Assassins Creed. Bractwo:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2011-11-09

Kup książkę Assassins Creed. Bractwo

Assassins Creed. Bractwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, 2019, Fantasy,

Tylko Ezio Auditore, mistrz asasynów może uwolnić Rzym od cierpienia i nędzy, którego obywatele żyją w ciągłym strachu przed bezlitosną rodziną Borgiów.

Cesare Borgia nie spocznie dopóki nie podbije całej Italii.

"Assassin's Creed. Bractwo" jest drugim tomem należączym do serii "Assassin's Creed", która posiada dziesięć tomów.

Oliver Bowden pisze przyjemnym stylem pisania, który czyta się z wielką przyjemnością. Nie rozumiem tylko kontekstu wplecionych do fabuły wyrażeń włoskich, francuskich, hiszpańskich i łacińskich, których tłumaczenie znajduje się na końcu książki.

Zachwyciła mnie nie tylko fabuła powieści, ale również cudowna okładka. Nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać następną część.

Po przeczytaniu dwóch tomów śmiało mogę powiedzieć, że zakochałam się w tej serii.

Powieść należy do gatunku fantastyki.

Myślę, że każdy koneser tego gatunku powinien przeczytać ten cudowny cykl.

W powieści, co chwilę się coś dzieje, nie ma czasu na nudę. Powieść jest ekscytująca i niesamowita. Uwielbiam fantastykę. W tej części mniej już przypominała mi "Trzech Muszkieterów', a bardziej "Wielkie Płaszcze". Jednak nie każdy może podzielić moje skojarzenia.

Podsumowując szczerze i gorąco polecam tę powieść każdemu, kto tylko ma na nią ochotę i mam nadzieję, że każdemu spodoba się tak samo, jak mi.

Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
O wiele lepsza niż tom pierwszy. Tym razem nie miałam wrażenia, że czytam przechodzenie gry przez gracza. W tym tomie były już jakieś rozterki głównego bohatera, miłostki. Ba, wreszcie nie było prostego podziału na złych i dobrych. Choć w dalszym ciągu żałuję, że nie możemy poznać choć części historii z punktu widzenia wrogów.
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nie grałam w gry wideo Ubisoft-u, ani tak naprawdę nie wiedziałam nic na temat fabuł gry przed zabraniem się za tę książkę. Nie mając wiedzy o historii z pierwszej książki z tej serii, nie czułam się dużo do tyłu, jako że powieść została napisana w taki sposób, że wszystko jest kompletne bez uprzedniego zapoznania się z pierwszą książką. Mogę tylko sobie wyobrazić, jak wspaniała ta książka byłaby gdybym przeczytała pierwszą z nich, a potem natychmiast sięgnęła po drugą. Opowieść zbudowana powoli, ale dobrze napisana, więc nie wydaje się, że został wyciągnięty jakiś ważny element ogólnej historii. Jestem bardzo ciekawa rzeczywistej gry i zastanawiam się, jak dobrze dopasowana jest powieść do fabuły gry. Wszystko, co mogę powiedzieć to to, że jest to dobrze napisana historia, że fantazja nie jest zbyt skomplikowana lub w zbyt wysokim gatunku fantasy.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Opinia znajduje się na moim blogu: http://esperazna.blogspot.com/2014/06/assassins-creed-bractwo-oliver-bowden.html

Po przeczytaniu Renesansu, nie było innej opcji niz sięgnięcie po długo wyczekiwane (i odkładane) Bractwo. Zwłaszcza dla takiego fanatyka Borgiów jak ja. Rzecz jasna w książce postaci zarówno Cezara, Lukrecji jak i Rodrigo są dość przerysowane, przekłamane i dopasowane do fabuły gry, jednak z radością odkrywałam, że w kolejnych rozdziałach znajduję zgrabnie wplecione fakty historyczne - jak na przykład uwięzienie Cezara i jego spektakularną ucieczkę z zamku (łącznie z tym, że miał za krótką linę i musiał skakać w hmm... ciemność).
Ezio coraz lepiej poczynał sobie w tej części, w koncu jest już dojrzałym facetem. W tej cześci też postawiono na mocniejsze zaakcentowanie roli Claudii i Machiavellego, co z pewnością umiliło mi czytanie.
Czy sięgnę po kolejne tomy - ciężko powiedzieć, bo z jednej strony polubiłam Ezia jako postac, ale z drugiej bez Borgiów to już nie będzie to samo...

Avatar użytkownika - wi_ke
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Assassin's Creed: Porzuceni
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassin

Jestem doskonałym szermierzem. Zadaję śmierć z wrodzoną zręcznością. Nie czerpię z tego przyjemności. Po prostu jestem w tym dobry. Londyn, rok 1735....

Assassins Creed. Tajemna krucjata
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassins Creed. Tajemna krucjata

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych...