OPIS KSIĄŻKI:

Atlas historii świata. Od prehistorii do czasów współczesnych

Wydawnictwo: RM
Data wydania: brak danych
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

Atlas historyczny to książka adresowana do każdego pasjonata historii. Na ponad 300 kolorowych mapach przedstawiono najważniejsze wydarzenia w historii świata, począwszy od czasów prehistorycznych i pojawienia się człowieka, skończywszy na współczesnych zjawiskach politycznych i ekonomicznych. Dzięki opisom i objaśnieniom do map poznasz przyczyny, przebieg i skutki najistotniejszych wydarzeń. Dowiesz się m.in., z jakiego powodu doszło do wybuchu wojny trzydziestoletniej, co jest podłożem konfliktów na Bliskim Wschodzie, jak zmieniały się fronty podczas pierwszej i drugiej wojny światowej i jak kształtują się stosunki międzynarodowe po rozpadzie ZSRR i upadku muru berlińskiego. Informacje zawarte w Atlasie pomogą zrozumieć nie tylko najważniejsze zjawiska historyczne, ale także gospodarcze i artystyczne oraz współczesną sytuację geopolityczną na świecie.

Profesor Georges Duby (1919-1996) – światowej sławy historyk, mediewista. Wykładał w College de France, był członkiem Akademii Francuskiej. Autor licznych książek historycznych poświęconych epoce średniowiecza.

andr Linia koment
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja