Atlas miast

Przeżyj MIĘDZYNARODOWĄ PRZYGODĘ z tym ilustrowanym atlasem 30 MIAST z całego świata.

Poznaj SŁYNNYCH LUDZI, ZNANE BUDYNKI, OŚRODKI KULTURY oraz MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM dzięki temu szczegółowemu przewodnikowi, który zapewni wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Odwiedź z książką następujące miasta: Lizbona, Barcelona, Londyn, Amsterdam, Paryż, Rzym, Berlin, Helsinki, Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, Ateny, Stambuł, Praga, Budapeszt, Moskwa, Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Meksyk, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Warszawa, Hongkong, Tokio, Seul, Mumbaj oraz Sydney.

Georgia Cherry jest redaktorką i autorką książek dla dzieci. Mieszka w Londynie.

Martin Haake jest znanym na świecie ilustratorem, pracującym od kilkunastu lat jako freelancer. Rysuje dla wydawców i firm z całego świata, m.in.: Barnes & Noble, The Royal Society of Arts, Penguin Books, The Boston Globe, Travel & Leisure czy Elle and the Shangri-la Hotel z Hongkongu. Jest wielkim fanem amerykańskiej muzyki ludowej. Mieszka w Berlinie.

Informacje dodatkowe o Atlas miast:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Edukacyjne
Tytuł oryginału: City Atlas

Kup książkę Atlas miast

Atlas miast - opinie o książce

Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2017-02-25, Przeczytałam,

Jako dziecko często miałam problemy z zapamiętywaniem jak nazywa się stolica danego państwa. Mój Tato, wielki miłośnik geografii, przepytywał mnie z ich znajomości i próbował podpowiadać i wymyślać pewne do nich słowa- klucze. Obecnie dzieci mają tak wielką ilość ciekawych, pomocnych materiałów dydaktycznych, że naprawdę trudno z nich nie skorzystać. "Atlas miast" na pewno do nich należy i stanowi bardzo dobrą bazę wyjściową. Na pewno nie jest to książka tylko dla zapalonych, małych podróżników, a dla wszystkich, ciekawych świata i mających ochotę troszkę go poznać. Z tym ilustrowanym atlasem możemy poznać 30 miasta z całego świata np. Londyn, Lizbonę, Tokio czy Sydney. Książka jest bardzo dużego formatu. dlatego też i sporo w niej wiadomości. Ogromnie ważną rzeczą jest to, że autorzy w każdym mieście zapoznają dzieci z miejscem, które jest dla nich przyjazne, podpowiedzą do jakiego muzeum warto się wybrać i jakie pomniki oglądnąć. Ukazują sylwetki słynnych postaci z nimi związanych, znane budynki i proponują, co warto spróbować z danej kuchni. W tym przewodniku najważniejszą rolę spełniają ilustracje, których jest mnóstwo na każdej stronie. Dlatego też, mimo wielokrotnego oglądania, stale napotykamy na jakiś detal, który nam wcześniej umknął. Ilustracje Martina Haake przypominają mi troszkę rysunki, jakie widywało się w gazetach latach sześćdziesiątych, daleko im do pewnej niepotrzebnej tu bajkowości, lecz są konkretne, ale zawierają elementy humorystyczne. Piękna, twarda okładka jest ogromnie kolorowa, widnieją na niej ilustracje w formie znaczków pocztowych. Osobiście uważam jednak, że pomimo tego, że przy każdym mieście jest umieszczona krótka o nim notatka, to te wiadomości są ogromnie schematyczne. Chciałoby się zobaczyć lub poczytać dodatkowo o jakiejś ciekawostce związanej z danym miejscem. Dlatego mam też zdanie troszkę podzielone, podoba mi się strona graficzna książki, merytoryczna wydaje mi się niepełna. Wiadomo, że korzystając tu z pewnych nazw czy określeń łatwiej będzie uzupełnić dodatkowo wiadomości dziecka, wyszukując informacji na dany temat a książka będzie stanowić tylko pewną podpowiedź.

Ogólnie jednak wydanie jest bardzo interesujące, młodzi czytelniczy mogą spędzić przy nim dużo czasu, poszerzyć swoja wiedzę, a nawet jak coś zapomną, rysunki na pewno im podpowiedzą. Zdecydowanie warto wyruszyć w podróż korzystając z tego przewodnika, możemy dzięki niemu zaspokoić ciekawość świata dziecka, a i sami poszerzyć swoja wiedzę np. o słynnych ich mieszkańców lub kulinariów danego miasta. Książka ta na pewno będzie stale przeglądana i chętnie po nią sięgniemy.

Forget Me Not
Julie Soto