W Dół. Audiobook

Błyskotliwy thriller o więzach krwi i walce o przetrwanie.

Zbliża się koniec wakacji, Courtlandowie przyjeżdżają w Góry Skaliste. Dla ich córki, osiemnastoletniej Caitlin, góry mają być ostatecznym sprawdzianem biegowym. Jej rodzice liczą na to, że wspólny urlop pomoże im posklejać związek.

Pierwszego ranka Caitlin i jej młodszy brat Sean idą pobiegać. Kilka godzin później z telefonu Seana dzwoni szeryf. Chłopak leży w szpitalu, ma pogruchotaną nogę, ale już odzyskał przytomność, jego życiu nic nie grozi. A Caitlin? Caitlin zniknęła.

Zaczyna się koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym. Poszukiwania, wzajemne oskarżenia, pytania bez odpowiedzi. Co się stało? Czy mogli temu zapobiec? Czy Caitlin żyje? Czy kiedykolwiek się tego dowiedzą?

Tajemnicze zniknięcie dziewczyny stanie się początkiem strasznej podróży po coraz bardziej splątanych ścieżkach. Wkrótce Courtlandów będzie łączyło już tylko pytanie, którego nigdy nie zdołają zadać na głos: Kiedy przestać szukać?

Perfekcyjnie skrojony thriller, napisany z precyzją, która pozwala uchwycić każdą emocję, każdą chwilę strachu i każdą potworną myśl, pędzący jak lawina ku przerażającemu rozwiązaniu.

„Budowałem właśnie dom w Kolorado, gdy przyszedł mi do głowy pewien pomysł” – opowiada Tim Johnston. „Byłem sam, wykonywałem mechaniczną robotę, a to świetna okazja do rozmyślań.

Pochodzę ze Środkowego Zachodu, więc Góry Skaliste to dla nas mit, wyjątkowe i tajemnicze miejsce – szczególnie dla kogoś, kto ma dość ograniczony widok z okna. Moi bohaterowie są tacy, jak ja – przyjeżdżają w góry, bo chcą przeżyć wspaniałe wakacje, ale c

oś idzie nie po ich myśli… Tyle słyszy się w mediach tych okropnych historii o zaginionych ludziach, o poszukiwaniach prowadzonych przez FBI, ale nie o tym chciałem napisać. Nie skupiłem się na historii o zaginionej dziewczynie, nie wiedziałem, czy ona ocaleje czy też nie. Raczej interesowała mnie jej rodzina, która musi zmierzyć się z tragedią. Zastanawiałem się, co się dzieje, gdy media przestają pisać o tym wydarzeniu, sprawa nie jest rozwiązana, a najbliżsi zaginionej osoby muszą żyć dalej po tym wszystkim. Bez względu na to, czy ich dziecko żyje czy też nie, nikt im nie pomoże, nikt im niczego nie wyjaśni. Ta właśnie sytuacja zaintrygowała mnie i opisałem ją w tej powieści.”

Poetycki i hipnotyczny thriller pierwszej jakości. Wspaniale napisana, prowokująca do myślenia i niepokojąca powieść o rodzinie, przetrwaniu i sile woli. Trzyma w napięciu i nie daje się zapomnieć. Naprawdę wciągająca. - Lisa Unger

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Johnston ma nadludzki dar obserwacji i potrafi niezwykle sugestywnie oddać piękno i dzikość świata. Tak się wciągnęłam, że spóźniłam się na samolot. - Mary Roach

Jest wiele wariacji na ten temat, niektóre niezłe, ale żadna nie ma takiej mocy. Fabułę poprowadzono genialnie, akcja obfituje w zaskakujące zwroty, ale siła tej książki leży także w jakości stylu. Magia tej prozy dorównuje grozie wymyślonej przez Johnstona historii, a nawet ją potęguje. Przeczytajcie tę książkę. Znajdziecie w niej wszystko co najlepsze. - „The Washington Post”

Johnston patrzy na przyrodę jak poeta, a na ludzi jak socjolog. Potrafi stworzyć postaci, do których można się przywiązać… W dół to powieść nie tylko satysfakcjonująca emocjonalnie, ale też niezwykle ekscytująca. - „Publishers Weekly”

Informacje dodatkowe o W Dół. Audiobook:

W Dół. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558/w-dol/opinia/36828605#opinia36828605 "Właściwie nie jest to na 100% książka dobra, ale lubię jak czyta Marek Bukowski. Dziwna, pomieszana, rozlazła nudna i ciekawa zarazem. Lepiej byłoby gdyby była krótsza, lub nie rozgałęziała się na tak wiele wątków - wypełniaczy. Skoncentrowała się bardziej na dziewczynie i jej przeżyciach, niż ględzeniu o wszystkim i niczym. Choć fajne jest pokazanie jak próbuje radzić sobie rodzina. Lecz żeby zaraz akcje przenosić o lata bez wcześniejszych wieści, albo po małych wzmiankach dotyczący, któregoś z członków rodziny, to trochę przesada. Postać młodszego brata irytująca. Nie rozumiem postępowania ojca, który owszem w końcu zabiera syna od matki, by ją nieco odciążyć, ale ten syn nagle jeździ gdzieś po kraju pracować na budowach? Choć powinien uczęszczać do szkół, bo taką mają zagwozdkę, i sami gadają, że powinien się uczyć. Poszukiwania córki, to bardziej przypadek niż misja, a po to ponoć się przeprowadzili. Świat przyrody przedstawiony w książce, jest niczym obraz na płótnie, to prawda. A słowa opisujące niekiedy bardziej pasują do poezji niż prozy, ale to akurat mi się tu bardzo podoba"
Ogromnie trzymała w napięciu! W pewnym momencie nie wytrzymałam i musiałam zerknąć na koniec, by dowiedzieć się, czy pewien bohater przeżyje. Inaczej bym nie wytrzymała. Polecam, naprawdę dobra książka. Napisana w bardzo ciekawy sposób.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2020-10-15, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zdarzyło mi się kolejny raz przeczytać dwie książki pod rząd z takim samym tematem przewodnim. W tym wypadku leitmotiv dla obydwu tych książek to zniknięcie dziecka. Dla rodziców dziecko jest zawsze dzieckiem, niezależnie czy ma lat 7, jak w jednej książce, czy 18, jak w drugiej. To jest właściwie wszystko co łączy obie książki, chociaż nie, jest jeszcze to wspólne, że żadna z nich nie zadowoliła mnie wystarczająco.

W książce ''W dół'' autorstwa Tima Johnstona znika nastolatka, swoją drogą dość dziwnie i naiwnie postępuje panienka Caitlin, wydawałoby się poukładana, racjonalna biegaczka, która po wakacjach ma zacząć naukę w nowej średniej szkole. Co się dzieje dalej ? O dziewczynie wiemy niewiele, jakieś strzępy dość nieistotnych informacji. Za to wiele dowiadujemy się o jej rodzinie, głównie o ojcu i bracie, którzy też zachowują się dla mnie zupełnie niezrozumiale. Wcale nie szukają swojej córki i siostry. Podejmują się dorywczych prac w dziwnych miejscach, podrywają kelnerki w barach, dobijają potrącone na drodze zwierzęta, zawierają dziwne znajomości.

Dialogi beznadziejne, wszyscy wiecznie powtarzają co ? , albo ''jak to'', jakby byli niedosłyszący. Do tego jakieś domorosłe psychologiczne gadki na bardzo niskim poziomie. Zero napięcia, ślamazarne bezskuteczne śledztwo i właściwie położony na łopatki ciekawy, chociaż też już ograny pomysł. To tyle jeśli chodzi o książkę ''W dół''

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 2, Przeczytałam,

Zapowiadała się po prostu rewelacyjnie! Dwoje rodzeństwa, chłopak potrącony przez samochód, jego siostra znika w tajemniczych okolicznościach. Zrozpaczeni rodzice, którzy ledwo co zdołali poskładać swoje małżeństwo. Brzmi nieźle prawda?

Ale tylko brzmi. Na początku było nieźle, ale im dalej w las.... tym z każdym rozdziałem gorzej! Akcja rozwlekła, bez napięcia, jakieś dziwaczne poczynania niektórych bohaterów- słowem- książka dla osób, które nie mając nic innego do czytania.

Tytuł " W dół" i mój kciuk (jak w starożytnym Rzymie) też wędruje w dół!

Avatar użytkownika - Mirania
Mirania
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nurt
Tim Johnston0
Okładka ksiązki - Nurt

Nowa powieść autora światowego bestsellera W dół. Jest środek zimy. Audrey dowiaduje się o chorobie ojca. Razem z Caroline, swoją przyjaciółką ze...

W dół
Tim Johnston0
Okładka ksiązki - W dół

Błyskotliwy thriller o więzach krwi i walce o przetrwanie. Koniec wakacji, Courtlandowie przyjeżdżają w Góry Skaliste. Dla ich córki, osiemnastoletniej...

Forget Me Not
Julie Soto