Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-12-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa

W serii opublikowano zgłoszone do konkursu książki:

- "Autobiografia" Agaty Christie,
- "Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn",
- "Wyższe sfery. Życie Grace Kelly".

autoAutobiografia Agaty Christie:

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka "Pułapka na myszy" to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie.

"Autobiografia" - opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki - ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie... Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska - porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. Na okładce anglojęzycznego wydania "Autobiografii" można przeczytać: "to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała". Nie bez racji.

oczarowanieOczarowanie. Życie Audrey Hepburn Donalda Spoto

Bardzo obszerna, obiektywna, oparta tylko na faktach, wywiadach i sprawdzonych źródłach relacja z życia i twórczości wielkiej i powszechnie uwielbianej gwiazdy Hollywood - Audrey Hepburn.

Donald Spoto to wybitny specjalista od biografii gwiazd i sław. Jest autorem wielu cenionych biografii, m.in. Jacqueline Kennedy, Jamesa Deana, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, Alfreda Hitchcocka, a także św. Franciszka z Asyżu i Joanny d'Arc. Twarda oprawa, liczne fotografie pięknej aktorki.

sferyWyższe sfery. Życie Grace Kelly Donalda Spoto

Grace Kelly - niekwestionowany ideał piękna, gwiazda filmowa, księżna Monako. W ciągu zaledwie 7 lat zagrała w 11 filmach, robiąc zawrotną karierę i zachwycając świat talentem oraz urodą. Z Hollywood rozstała się w wieku 26 lat, kiedy poślubiła europejskiego monarchę księcia Reiniera III i stała się pracującą księżną i matką na miarę nowych czasów.

Autor książki Donald Spoto - opierając się na niepublikowanych wcześniej wywiadach z samą księżną i jej przyjaciółmi, a także na dokumentach ujawnionych po raz pierwszy przez jej dzieci - zgłębia kolejne przemiany Grace Kelly: z uczennicy szkoły zakonnej w nowojorską modelkę, z popularnej aktorki telewizyjnej w gwiazdę filmową i wreszcie uwielbianą Jej Wysokość. Zgodnie z wolą księżnej i ze względu na ujawniane fakty Spoto wstrzymał się z napisaniem biografii aż do dnia, w którym od jej śmierci upłynęło 25 lat.

"Wyższe sfery" to książka ukazująca rzetelnie i przenikliwie nie tylko zawodowe, ale i prywatne życie ikony lat 50.: jej fascynację aktorstwem i podziw okazywany jej przez reżyserów, mężczyzn, których kochała, i tych, których nie kochała, a zwłaszcza to wszystko, co kryło się za fasadą jej życia jak z bajki.

Donald Spoto - wybitny amerykański biograf gwiazd, autor 21 książek, m.in. o Alfredzie Hitchckoku, Jacqueline Kennedy, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman. Bardzo rzetelny badacz, cieszący się zaufaniem rodzin i przyjaciół ludzi, o których pisze, dzięki czemu zyskuje dostęp do informacji nieznanych wcześniej opinii publicznej. Przez wiele lat przyjaźnił się z księżną Monaco, która ujawniła mu wiele swoich sekretów.

Okładka - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly Prom
Ove Logmansbo
Okładka - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly Ostatnia mila
David Baldacci
Okładka - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly Maestro
Tangen Geir
Okładka - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly Chemia naszych serc
Krystal Sutherland
Okładka - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly Zaklęcie podróżne Kreta od kuchni
Michał Głombiowski