Okładka - AutoCAD 2002 PL. Pierwsze kroki

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2001-08-13
ISBN: 8371975783
Dodał/a książkę:helion
Niewiele trzeba, żeby rozpocząć samodzielną pracę z AutoCAD-em 2002 PL. Wystarczy trochę cierpliwości i... dobra książka. Książka przeznaczona jest dla początkujących użytkowników programu i zawiera podstawowe informacje umożliwiające rozpoczęcie tworzenia rysunków.

Wszystkie zagadnienia omówione zostały zrozumiałym językiem, w sposób prosty i jasny, bez zagłębiania się w wyrafinowane niuanse. Książka może służyć jako podręcznik do samodzielnej nauki lub jako podręcznik na kursach AutoCAD-a.

• Dowiedz się w jaki sposób utworzyć swój pierwszy rysunek.
  • Poznaj podstawowe obiekty AutoCAD-a, takie jak: odcinek, prostokąt, okrąg, łuk, wielobok, polilinia, obszar i pierścień.
  • Naucz się oglądać rysunek wykorzystując wygodne narzędzia AutoCAD-a, takie jak: powiększanie i zmniejszanie, szybkie powiększanie, powiększanie okna, powiększanie do zakresu i do granic oraz przesuwanie rysunku na ekranie.
  • Zadbaj o dokładność swojej pracy stosując punkty charakterystyczne, takie jak: środek, koniec, punkt przecięcia, punkt styczny itp. Zapoznaj się również ze śledzeniem punktów charakterystycznych.
  • Naucz się usuwać i modyfikować obiekty przez ich przesuwanie, kopiowanie, odcinanie, wydłużanie, zaokrąglanie, fazowanie, rozciąganie, skalowanie, obracanie i odbicie lustrzane.
  • Zwiększ czytelność rysunku stosując kreski różnego typu i różnej grubości.
  • Zastosuj skok i siatkę w celu poprawienia dokładności rysunku.
  • Wykonaj automatyczne kreskowanie obszarów zamkniętych.
  • Poznaj właściwości obiektów oraz zastosuj menedżer właściwości, który służy do ich modyfikacji.
  • Umieść na rysunku czytelne napisy i wymiary.
  • Naucz się tworzyć i wstawiać bloki oraz wykorzystaj warstwy.
  • Usprawnij rysowanie posługując się centrum danych projektowych.
  • Wydrukuj rysunek.

Przykładowy rozdział: "Wymiarowanie"