Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia

Data wydania: 2010-01-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7134-420-6
Dodał/a książkę:nunachopin
Autorka w swej pracy porusza problem diagnozowanego ostatnio coraz częściej zaburzenia rozwoju, jakim jest autyzm. Pomimo przeprowadzenia wielu badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do jego powstania, nie potrafimy więc mu zapobiegać, a w przypadku wielu osób dobrać dającej oczekiwane efekty terapii. Książka składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym Autorka dokonuje obszernego przeglądu stanowisk dotyczących sformułowania samej definicji autyzmu (w tym jej zakresu) oraz jego przyczyn. Czyni to w powiązaniu z opisem innych, zbliżonych pod względem objawów zaburzeń. Drugi i trzeci rozdział to próba opisu objawów autyzmu oraz zastanowienia się nad tym, jak je wykryć najwcześniej, co w sposób oczywisty może przynieść wiele pozytywnych konsekwencji. W rozdziale czwartym Autorka zawarła przegląd metod, jakimi mogą posłużyć się specjaliści przy podjęciu wczesnej interwencji wobec osób z autyzmem. Część ostatnia to swego rodzaju poradnik dla rodziców zawierający szereg rad na temat tego, co zrobić, by ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem, i jakie sposoby wykorzystać w codziennej, efektywnej pracy zmierzającej do minimalizacji jego problemów w późniejszym życiu osobistym i zawodowym, a przez to do podniesienia poziomu życia jego oraz jego najbliższego otoczenia (rodziny). Książkę swoją Autorka adresuje przede wszystkim do rodziców, którzy podejrzewają autyzm u swojego dziecka lub którzy usłyszeli już tę diagnozę. Z pracy skorzystają też osoby zainteresowane problemem z racji rodzaju swoich studiów czy wykonywanej pracy zawodowej.* * źródło: http://harmonia.edu.pl
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Poskromienie dziedzica,
Świetna pozycja dla rodziców, którzy podejrzewają u dziecka autyzm i chcą wstępnie skonsultować swoje objawy z aktualną wiedzą na temat choroby. Opisuje objawy, rodzaje autyzmu, prawdopodobne przyczyny, rodzaje i skuteczność terapii. Informuje gdzie szukać pomocy i rozwiewa mity na temat osób z autyzmem. Z książki można dowiedzieć się, w jaki sposób samemu można pomóc dziecku lub w jaki sposób otoczenie może wspierać jego rozwój. Myślę, że po tę książkę mogą sięgnąć również osoby, w których otoczeniu jest dziecko z autyzmem, by zrozumieć problem i swoim zachowaniem przyczynić się do poprawy jego zdrowia.
ot Linia koment
Okładka - Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia Słowo na A
Nikodem Sadłowski
Okładka - Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia Uczenie się przez zmysły
Violett Maas
Okładka - Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia Fantastyczne opowieści
Okładka - Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia Nasze piosenki
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Okładka - Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia Czy w tym zamku straszy?