Opis ksiązki
Kup Teraz

Avatar Jamesa Camerona

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-01-12
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 9788324136049
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Avatar Jamesa Camerona
Jedyna książka ukazująca fantastyczny świat wykreowany w najnowszym filmie twórcy Titanica – przełomowym w historii kina Avatar to rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej na miarę wprowadzenia dźwięku Polska premiera filmu 25 grudnia. Avatar to kamień milowy w historii kina. Tworząc opowieść o ziemskim podboju tajemniczej planety Pandora i o sparaliżowanym komandosie uwikłanym w wojnę dwóch cywilizacji, James Cameron wykorzystał zupełnie nowe technologie, nie tylko 3D. Na potrzeby realizacji skonstruowano specjalne kamery, aparaturę, studia. Avatar Avatar, trzecia z najdroższych produkcji w historii kina, to film nowego tysiąclecia, czasów gdy technologia może wreszcie dorównać fantazji. To fantastyka wysokiego lotu, obraz, który burzy barierę pomiędzy ekranem a widzem, a ekran staje się oknem do nowego fantastycznego świata. Świata, jakiego nie stworzono od czasów Tolkiena i Gwiezdnych Wojen nowość przebój filmowy.Książka Avatar jest przewodnikiem po tym świecie, po siostrzanej planecie Ziemi – Pandorze, jej ekosystemie i historii. Zawiera informacje o zamieszkującej ją rasie, jej zwyczajach, języku, broni – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby przetrwać we wrogim środowisku groźnej planety stworzonej przez Jamesa Camerona w filmie wszech czasów.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Co oprócz doskonale zrealizowanej produkcji filmowej może zaspokoić zachwyt fanów „Avataru”? Oprócz typowo filmowych gadżetów z pomocą nadchodzi książkowa wersja dzieła Jamesa Camerona. Oczywistym jest, że kinowych wrażeń publikacja nie jest w stanie zastąpić, jednak jedną cechą nad filmem góruje – na zdecydowanie dłużej książka zachowuje wspaniałe zdjęcia i obrazki, pozwalając tym samym wracać na Pandorę znacznie częściej

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
martellina plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:

   W książce tej autorzy opisują mieszkańców Pandory, poszczególne gatunki fauny i flory, a także charakteryzują ich osiągnięcia i wynalazki techniczne. Także znajdziemy tam słownik języka na’vu. Ten Tajny raport o świecie Pandory jest poradnikiem jak odnaleźć się i przetrwać na tej wymyślonej przez Camerona planecie.


   Pomimo rozczarowania treścią książki, muszę przyznać, że jest to ciekawa publikacja. Pozytywny odbiór zawdzięcza się graficznej stronie książki. Jej układ powoduje, że informacje są przejrzyste i łatwe do odszukania w razie używania tej publikacji jako źródło. Jestem zdania, że wszystkim zauroczonym światem stworzonym przez Camerona, ta książka poszerzy wiedzę na temat Pandory i jej mieszkańców.

kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Przeglądałam ją w księgarni. Ksiązka dośc fajna, jednak osobiście szkoda mi na takie pieniędzy... wolę coś co pobudzi moją wyobraźnię do działania, zamiast gotowych obrazków :P
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Avatar Jamesa Camerona Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Avatar Jamesa Camerona Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Avatar Jamesa Camerona Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Avatar Jamesa Camerona Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
Okładka - Avatar Jamesa Camerona Bogowie Edenu
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów