Awantura o Basię

Nowe wydanie. Z pokolenia na pokolenie "Awantura o Basię" nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu.Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem. Irenka-tytułowa "Panna z mokrą głową" urzeka wdziękiem, radością życia i temperamentem. Dzięki tym przymiotom zmienia największych ponuraków w osoby pogodne i serdeczne, otwarte na świat.

Informacje dodatkowe o Awantura o Basię:

Awantura o Basię - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2024-01-21,

Są takie pozycje, które według mnie są ponadczasowe. Doskonale pamiętam je z własnego dzieciństwa, czasów nastoletnich, a teraz z przyjemnością podsyłam je dzieciom do czytania. Jedną z takich książek jest „Awantura o Basię”, dlatego ucieszyłam się, kiedy okazało się, że wydawnictwo Marginesy ma zamiar ją wydać.

Historii, jaką znajdziemy, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To opowieść o dziewczynce, która mimo młodego wieku wiele już przeszła, a strata mamy jest dla niej kolejnym ciosem. Na szczęście to, co początkowo smutne i bolesne, później przeradza się w coś wartościowego, wywołującego radość. To opowieść, która wzrusza, która wywołuje emocje, a jednocześnie jest pełna wartościowego przekazu.

Okładka w książce twarda i solidna, co sprawia, że nie zniszczy się zbyt szybko.

„Awantura o Basię” to moim zdaniem ponadczasowa książka, po którą warto sięgnąć. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Książkę czytało się przyjemnie, niektóre momenty były bardzo zabawne i wzruszające, ale.. niestety to nie mój typ, jeśli chodzi o literaturę. Może wynika to z tego, że kiedy ją czytałam - byłam już dorosłą panną i czego innego wymagałam już od książek. Nie mniej jednak uważam, że do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" jak najbardziej się nadaje :).
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Każdy, kto zna historię Basi, wie, że Stanisław Olszowski i Stanisława Olszańska zostali przypadkiem złączeni, dzięki pomyłce w odczytywaniu adresu:) Ja najbardziej lubię babcię Tańską, pragnęłabym być taka na starość:) Książka ma poniekąd dwie części: pierwsza to afera z opieką nad małą Basią, druga to losy 15-letniej już panienki Basi, przezycia zarówno uczuciowe, jak i osobiste.

Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2018-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Piękny język, piękna historia i rozkoszna Basieńka!

Avatar użytkownika - Terenia
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, z_Przeczytałam przed 2013,
Wielka brama
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Wielka brama

Piotr, spragniony przygód piętnastoletni bohater, wyrusza samotnie na poszukiwanie pracy. Trafia do powstającej właśnie Gdyni, gdzie poznaje tajemniczych...

Szatan z siódemej klasy
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Szatan z siódemej klasy

Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje...