Babol

Polska lat siedemdziesiątych... Włoski wirtuoz, Federico Camparo, wraz ze swą młodą i przebiegłą żoną Constantiną, przybywa do Polski na tournee. Największą atrakcją jego koncertów mają być skrzypce Antonia Stradivariego... Tomek, noszący znienawidzone przezwisko Babol i Gerard, podwórkowy tyran, znają się od dzieciństwa. Ich skomplikowane wzajemne relacje doprowadzają do gwałtu, kradzieży i stręczycielstwa, do uratowania życia szkolnej koleżance, wspólnego zarabiania na ustawionych gonitwach i eutanazji... Pielęgniarka, piękna Stanisława, dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy z salowej w prowincjonalnej umieralni awansuje na przełożoną „żony smutku” w szpitalu wojewódzkim. Często zajmuje się Stasiem, niedorozwiniętym chłopakiem, którego pamiętnik może zarówno śmieszyć do łez, jak i śmiertelnie przerazić... Barwne losy tych postaci wielokrotnie dramatycznie splatają się, tworząc prawdziwy tygiel wszelakich namiętności. Sławomir Górzyński od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Finlandii, jednak sercem i duszą pozostał Polakiem, co szczególnie dobitnie widać w Babolu, powieści głęboko osadzonej w rodzimych realiach. Dotychczas w wydawnictwie MUZA SA ukazała się jego powieść Kompozytor (2008).

Informacje dodatkowe o Babol :

Wydawnictwo: Muza