Bądź boska. Osobista stylistka radzi

Żeby przekonać wszystkie kobiety, że mają prawo czuć się atrakcyjnie. Że mogą ubierać się modnie, a do tego w zgodzie z własną naturą. Że styl to kwestia proporcji, a nie rozmiaru. Po to napisano tę książkę.

„Bądź boska” Moniki Jurczyk to zaproszenie do nowoczesnego świata mody. Świata bez pawich piór, plisów, taft i falbanek. Bez malutkich torebeczek i grubych bransolet. Autorka proponuje za to casual w szlachetnym wydaniu. Oto garść przykładów (albo lista zakupów): kardigany z dekoltem w serek, przewiązane w talii trencze, taliowane koszule bez guzików, ołówkowe spódnice. Szykowne i na każdą okazję. Taka jest pokrótce filozofia autorki.

Książka zajmuje też ważne stanowisko w aspekcie społecznym i obala fałszywe stereotypy na temat wyglądu i ubierania się. Pierwsza polska personal shopperka udowadnia, że każdą niedoskonałość figury można skutecznie zamaskować. Albo przekuć w atut! Wystarczy zajrzeć do autorskiego systemu sylwetek i rozpoznać siebie w jednym z dziewięciu standardowych typów. To absolutna podstawa. Bez tej wiedzy nie uwolnimy się od frustrujących nas pytań i ciężaru kompleksów. Teraz trzeba poznać piramidę prawidłowego ubierania się. Innymi słowy – poznać właściwe proporcje ubrań w naszej szafie i na zakupach. Na koniec kilka sztuczek, odpowiednio dobrane i skomponowane kolory i już wyglądamy bosko! Banalnie proste, czyż nie?

Dla dużych dziewczynek, kobiet w średnim wieku i starszych dam; Monika Jurczyk zrobiła wszystko, aby napisać książkę uniwersalną. Znajdziemy w niej nie tylko wskazówki jak efektownie wypaść na pierwszej randce, ale też jak wyglądać dobrze w jesieni życia i jak skomponować szafę przyszłej mamy. Poza tym dowiemy się, dlaczego lepiej unikać czerni, kto może śmiało nosić rybaczki (a kto tunikę) i wielu innych sekretów. Wszystko opatrzone przejrzystymi ilustracjami i okraszone porcją smacznego humoru. Stylowa pozycja.

Informacje dodatkowe o Bądź boska. Osobista stylistka radzi:

Wydawnictwo: Muza