Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie

Pozostań sobą, zachowaj zdrowie psychiczne i zobacz, jak można być szczęśliwym w swojej własnej skórze. Naucz się żyć w sposób zgodny z Twoimi najgłębszymi pasjami, przekonaniami i pragnieniami. Uwierz w swoją wyjątkowość i udowodnij wszystkim wokół, ile jesteś wart! Łatwo powiedzieć? Jak się okazuje, równie łatwo zrobić, jeśli towarzyszy Ci zaufany i doświadczony trener, taki jak autor tej książki. Niczego nie ryzykujesz, a Twoje zyski będą bezcenne - lepsze zdrowie, mniejszy stres, więcej życiowej energii!

*Zmierz się ze swoim strachem i pokonaj go! *Stawiaj czoła konfliktom i skutecznie je rozwiązuj! *Podejmuj ryzyko i sięgaj po to, czego naprawdę chcesz! *Patrz na wszystko z dystansem i humorem! *Zdobądź się na samoakceptację, samozadowolenie oraz samouwielbienie! *Zyskaj pewność siebie w związkach z innymi, pracy i życiu

Informacje dodatkowe o Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie:

Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2012-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012,
„Jedynie, czego żałuję w życiu , to tego, że nie jestem kimś innym”. Woody Allen „Bądź sobą. Autentyczność w cenie” jest poradnikiem psychologicznym o życiu wewnętrznym każdego człowieka. W świecie, gdy naszym postrzeganiem innych rządzą stereotypy, bycie innym nie jest proste, a bywa naprawdę kłopotliwe. Nasze osobowość jest kreowana od dnia narodzin przez rodzinę , potem , przedszkole i szkołę. Dorosłe życie nie jest wolne od konieczności przestrzegania tysiąca wymagań, wpasowywania się w sztywne ramy zachowawcze. Nic dziwnego , że często popadamy ze skrajności w skrajność. Często obawiamy się w obawie przed osądzeniem i odrzuceniem , by pokazać jakie mamy poglądy, jacy jesteśmy, co lubimy itp. Różnymi rodzajami zahamowań , ale również ćwiczeniami, które pomogą nam zrozumieć, że bycie sobą, że życie w harmonii ciała i ducha są bezcenne postanowił napisać Mike Robbins. Mike Robbins jest popularnym mówcą motywacyjnym. Prowadzi on warsztaty z rozwoju osobistego i programy coachingu indywidualnego, grupowego. Jest on również autorem bestselleru pt. „Fokus on the Good Stuff”. Pisarz wystąpił między innymi u Oprah. Autor w „Bądź sobą” wskazuje czytelnikowi ścieżkę ku innemu spojrzeniu na autentyczność. Pokazuje, że by zachować zdrowie psychiczne trzeba czuć się dobrze we własnej skórze. Pokazuje, że trzeba się nauczyć żyć zgodnie ze swoimi pasjami, pragnieniami i przekonaniami. Często dajemy się manipulować innym ponieważ paraliżuje nami strach np. przed konfliktami , ale czy to jest dobrze? Podoba mnie się w tej pozycji, że nic nie jest narzucane, nic nie trzeba zmieniać w swoim życiu , jeśli ten stan rzeczy nam odpowiada. Ale jeśli czujemy, że gdzieś nasza wewnętrzna tożsamość nam umyka , to ta książka zawiera wskazówki do uczciwego przyznania się do tego, co udało nam się zrobić, co myślimy, co czujemy i co dostrzegamy. Język tego poradnika jest szczery i otwarty, przystępny i wyczerpujący. Co jest ważne, to to ,że autor namawia nas do ciągłej samorealizacji, do spojrzenia w głąb siebie. Dostarcza nam narzędzi za pomocą licznych testów i ćwiczeń, ale jednoznacznie określa , by nasza przemiana nie krzywdziła bliskich nam osób. „Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie” przeznaczona jest dla czytelnika, który sam siebie jest w stanie skrytykować i dostrzec własne ograniczenia.