Bądź szczęśliwy!

Czy kiedykolwiek wściekałeś się, że kanapka zawsze spada masłem na dół, wprost na twoją ulubioną koszulę? Jak to się dzieje, że od piętnastu lat jeździsz bezkolizyjnie starym gratem, a nowo odebrane z salonu auto od razu ma jakąś ,,przygodę"? Dlaczego jadąc na wakacje na drugi koniec świata spotykasz nagle swoją gadatliwą sąsiadkę? Na te i wiele innych pytań, odpowiada książka ,,Bądź szczęśliwy!" To książka, która pozwoli ci zrozumieć siebie, nauczy cię zdrowego dystansu do własnej osoby oraz swoich niepowodzeń, pokaże jak być dla siebie wyrozumiałym i jak radzić sobie z codziennością. To książka o prawach i regułach, które mają wpływ na jakość naszego życia. To książka o tym, jak być szczęśliwym człowiekiem. Nowa, rozszerzona edycja kolejnego bestsellerowego poradnika motywacyjnego znanego australijskiego autora, rysownika i karykaturzysty - Andrew Matthewsa. Jego książki - w tym ,,Jak działa życie" - sprzedały się w ponad 7 milionach egzemplarzy w 42 wersjach językowych i utrzymują się w czołówce najbardziej pożądanych lektur dotyczących rozwoju osobistego na świecie.

Informacje dodatkowe o Bądź szczęśliwy!:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2007-02-01
Kategoria: Inne

Kup książkę Bądź szczęśliwy!

Bądź szczęśliwy! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Pozytywny wydźwięk zaczyna się już od okładki. Ogromny uśmiech szczęśliwego dziecka na okładce zachęca do otworzenia książki i poznania jej treści. Skompensowana krótka a jednocześnie bardzo bogata treść najważniejszych zagadnień do przemyślenia i przerobienia dla każdego z nas.
Autor opisuje wiele kwestii, które osoby podejmujące się własnej psychoterapii je przerabiają i z nimi się konfrontują.
Wszystkie omówione są warte uwagi: życie w teraźniejszości, w zgodzie z prawami natury, nasz umysł i jego funkcjonowanie, stawianie sobie celów i sposoby ich osiągania. Najważniejszym jednak jest zatrzymanie się, poobserwowanie natury, kontemplacja jej a poprzez to uczenie się od niej i życie w zgodzie z jej prawami. Niestety jest to bardzo ciężki i długotrwały proces. Niemniej jednak można się nauczyć "bycia szczęśliwym i wdzięcznym" i uważam, ze warto to zrobić dla siebie.
Na koniec puenta autora, która spina klamrą wszystkie powyższe omówione aspekty: "Gdziekolwiek się teraz znajdujesz, to dobre miejsce, aby zacząć.
Wysiłek, który zainwestujesz dzisiaj, będzie się liczył jutro." Najważniejsze to zrobić pierwszy krok. Masz odwagę ?

Avatar użytkownika - Karolina87
Karolina87
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku, Mam,
świetna, motywująca do działania książka, do której warto wracać i czerpać z niej wskazówki by nasze życie było coraz lepsze i szczęśliwsze :) polecam!
Avatar użytkownika - hania22
hania22
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Po jej przeczytaniu aż che się Być... szczęśliwym.
Słuchaj swojego serca!
Andrew Matthews0
Okładka ksiązki - Słuchaj swojego serca!

Ta książka powie ci, jak ... robić w życiu to, co kochasz, radzić sobie z rachunkami i osobistymi problemami, odkryć swoją wewnętrzną siłę, odnaleźć spokój...

Bądź przyjacielem!
Andrew Matthews0
Okładka ksiązki - Bądź przyjacielem!

Pierwsza książka A. Matthewsa Bądź szczęśliwy, stała się natychmiast po wydaniu w 1988 roku fenomenem na rynku księgarskim. Autor zyskał sobie niezwykłą...