Bajecznie bogaci Azjaci

Nie jesteś miliarderem dopóki nie wydasz miliarda! Luksusowy prywatny odrzutowiec z ajurwedyjskim studio jogi i spa na pokładzie, studwudziestometrowy jacht wyposażony w salę balową, salon karaoke, kasyno, bar sushi, dwa baseny i kręgielnię, pełne przepychu posiadłości z ogrodami wielkości całej dzielnicy, ubrania wartości kilku mieszkań w Paryżu… Majątek Carringtonów? Nie, to drobiazgi należące do pewnego starego azjatyckiego rodu, którego bajkowe życie przypomina „Dynastię” na sterydach: wszystko jest tu większe, wspanialsze, droższe i egzotycznie piękne. Czy w takiej scenerii i w otoczeniu takich ludzi może odnaleźć się ktoś spoza elity? To pytanie musiała zadać sobie Rachel Chu, która nieopatrznie zgodziła się na wyjazd ze swoim chłopakiem Nickiem do jego rodzinnego Singapuru. Nie spodziewała się, że trafi do gniazda bajecznie bogatych os, które tylko czyhają na jej pomyłkę i marzą o usidleniu Nicka.

Informacje dodatkowe o Bajecznie bogaci Azjaci :

Bajecznie bogaci Azjaci - opinie o książce

Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2016-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, czytane w oryginale, Mam,
Niezwykle wciągająca satyra na życie bogatych Azjatów - tak bogatych, że w głowie się nie mieści. Lektura przypominała mi oglądanie azjatyckich seriali (dram). Jest to pierwszy tom trylogii i nie mogłam doczekać się ciągu dalszego! Tylko polski tytuł przetłumaczony troszkę niefortunnie, nie lepiej by było np. Obłędnie bogaci Azjaci (Crazy Rich Asians)? Z niecierpliwością czekam na ekranizację.
Avatar użytkownika - eroica20
eroica20
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
W życiu „Bajecznie bogatych Azjatów” bezpośrednio liczy się tylko jedno: pieniądze i to co można za nie kupić. Ich życie przepełnione jest uczuciem pożądania, ale wbrew pozorom nie do kobiet, ale głównie do markowych ciuchów, gadżetów i wielkich, urządzonych z przepychem domów. Życie zaczyna się nie w momencie, w którym zarobią miliard, a w momencie, w którym go wydadzą. Kevin Kwan w swojej bardzo przystępnie napisanej książce pokazuje nam, jak bardzo życie może różnić się od naszego, ale także jak bardzo może być puste i wyzute z prawdziwych, ważnych emocji. Nie liczy się kim jesteś, a co masz i skąd pochodzisz, gdyż tylko to może cię zakwalifikować do odpowiedniej grupy ludzi. Autor ukazuje również jak bycie bajecznie bogatym niszczy życia, związki, rodziny. W tej lekko napisanej książce ukazane są główne prawdy życiowe oraz przestroga czego nie robić, żeby nie stać się tylko skorupą człowieka i żyć prawdziwie. Świetna lektura do uświadomienia sobie, co naprawdę w życiu jest ważne, a pieniądze, cóż… szczęścia nie dają.
Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2015-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
W tych dniach Singapur obchodził swoje wielkie, pięćdziesiąte urodziny. Uroczyste obchody były świetnym uzupełnieniem czytanej właśnie przez ze mnie lektury. Rachel wie skąd pochodzi jej chłopak, lecz gdy dostaje od niego propozycję zwiedzenia jego rodzinnego kraju ma chwilkę wahania, lecz na pewno nie jest przygotowana na to co zobaczy, ani co ją czeka. Wspaniała egzotyka, pewna monumentalność, jak i ogromny przepych po prostu ją poraża. Trudno znaleźć jej się w miejscu, gdzie kult pieniądza jest ogromny, wykształcenie w ogóle nie w cenie a teoretycznie przyszła rodzina robi wszystko aby rozdzielić ją Nickiem., na którego zresztą zdecydowanie polują inne dziewczyny. Czy luksus, prywatne odrzutowce, olbrzymie jachty z własnymi barami i kasynami onieśmielą do tego stopnia, że Rachel się podda? Kevin Kwan wprowadza nas w bajkowy świat, który mami, zdumiewa lecz równocześnie wzbudza wątpliwości. Olbrzymie posiadłości z bajkowymi ogrodami, ubrania warte mieszkania w Paryżu, ogromne zwrócenie uwagi na pochodzenie poszczególnych rodzin. Tu każdy ma swoje miejsce, hierarchia jest jasno określona, brak jest możliwości wniknąć w elitarne kręgi. Dodatkowo autor niejednokrotnie ukazuje swoich bohaterów w krzywym lustrze, z wielką ironią , obnażając ich słabości, jak i uwypuklając wady. Rachel próbuje znaleźć swoje miejsce w tym niesamowitym świecie, walczy o swoją miłość jak i pozycję, lecz trudno jej przeciwstawić się pewnym tradycjom czy rytuałom. Muszę przyznać, że powieść czyta się błyskawicznie i z dużym zaciekawieniem. Azjatycki, egzotyczny świat wciąga, lecz i zmusza do pewnych przemyśleń. Bieg wydarzeń ukazany z perspektywy kliku narratorów sprawdza się tutaj znakomicie a bohaterowie są wielkimi indywidualnościami co dodatkowo urozmaica fabułę. Ukrywane tajemnice, ogromna mania posiadania, niezwykłe kolekcje, wszystko to powoduje u czytelnika coraz większą ciekawość i zdumienie. Gdy dodamy do tego umiejętność rozśmieszania czytelnika przez autora, pewną jego złośliwość i uszczypliwość ,otrzymamy powieść, która stanowi dobrą , relaksującą lekturę, która co prawda wzbudza u czytelnika ogromnie skrajne emocje lecz niesamowicie wciąga. Rajskie widoki, majątki jakich sobie nie jesteśmy nawet w stanie wyobrazić, układy, układziki, manipulacja. Jak w tym tak obcym dla siebie świecie, poradzi sobie główna bohaterka? Sięgnijmy po powieść i poznajmy miejsce, gdzie rzeczywistość przechodzi wszelkie wyobrażenia. Polecam !
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pieniądze szczęścia nie dają, ale... Każdy z punktu widzenia własnej sytuacji życiowej dokończy to zdanie w innych sposób. I choć pojęcie bogactwa oraz godnej egzystencji uzależnione jest od położenia geograficznego i inny będzie miało wymiar dla mieszkańca Somalii, Polski, Kataru czy USA, to faktem jest, że wszędzie można wzbogacić się czy zubożeć, a podział na biednych i bogatych stał się jedną ze zmiennych cechujących światowe społeczeństwa. Kiedy myślimy o bogactwie nasze pierwsze skojarzenia płyną do Stanów Zjednoczonych i Billa Gatesa, ale czy wiedzieliście, że z raportu opracowanego przez specjalistów Citibanku wynika, że w 2050 roku Singapur będzie najbogatszym krajem na świecie, a tuż za nim Honkgong, Tajwan i Korea Południowa? W powieści „Bajecznie bogaci Azjaci” Kevin Kwan zabiera czytelnika do świata starych, zamożnych azjatyckich rodów stanowiących bardzo hermetyczne środowisko, w którym pieniądze nie tylko są miarą statusu i miejsca w hierarchii, ale również obligują do określonego stylu życia i zachowań. Szybko przekonuje się o tym Rachel Chu, która nieopatrznie zgadza się na wyjazd ze swoim chłopakiem Nickiem do jego rodzinnego Singapuru. Ale czy nieświadoma skali zamożności ukochanego dziewczyna poradzi sobie w gnieździe bogatych os, które potrafią posunąć się bardzo daleko by pozbyć się „intruza” mogącego usidlić najlepszego kawalera w mieście?

Autor w bardzo interesujący sposób splata losy bohaterów by ukazać blaski i cienie życia Azjatów należących do najbogatszych klanów. Wielopokoleniowych, konserwatywnych rodzin kultywujących tradycję i kierujących się żelaznymi zasadami na pewnych płaszczyznach. Odkrywa mechanizmy wpływające na wzajemne zależności i relacje panujące w tej elitarnej grupie. Tworzy kontrast zestawiając nowoczesny i otwarty Singapur z przestarzałym światopoglądem śmietanki towarzyskiej. Pozwala czytelnikowi pławić się w zbytku i przepychu, ale również nie szczędzi mu ironii, szczególnie w sytuacjach popychających bohaterów do granic absurdu.

Okazuje się, że za luksusowe życie niektórzy płacą bardzo wysoką cenę, ale są też tacy, którzy dla kilku dodatkowych zer na rachunku bankowym są w stanie zaprzedać wiele. I choć „dobra partia” nie jest wynalazkiem ostatnich czasów, to pojęcie mezaliansu nabiera nowego wymiaru i „powraca” na salony stając się źródłem konfliktów, niesnasek, szantaży, a czasem bardzo niechlubnych zachowań. Tak, przyjazd Nicka z dziewczyną z przysłowiowego ludu staje się nie tylko sensacją, ale również motorem wywołującym lawinę zdarzeń sprawiającym, że niewinne wakacje zmieniają się w „pole bitwy”. Powieść utrzymana jest w lekkim i przyjemnym w odbiorze tonie, czasem kąśliwym. Autor kreśli wiarygodne portrety psychologiczne postaci niepozostawiające czytelnikowi wątpliwości co do ich charakteru czy systemu wartości. Kreuje bieg wypadków w sposób pozwalający na płynne i naturalne uwypuklenie podejmowanego zagadnienia czy problemu. Nie zapomina również o tle przedstawionych wydarzeń oraz towarzyszącym im klimacie. A dzięki temu powstaje spójna, barwna i bardzo autentyczna całość. „Bajecznie bogaci Azjaci” przypomina trochę popularny w latach dziewięćdziesiątych serial „Dynastia”, tylko czas, miejsce i bohaterowie są inni. To nie tylko porywające studium natury ludzkiej, ale również "drzwi" dla przeciętnego zjadacza chleba do świata nieprzyzwoicie bogatych mieszkańców Azji. I choć nie ma nic odkrywczego w tym, że pieniądze dają władzę, ułatwiają życie, to okazuje się też, że mogą być brzemieniem. Przygoda z powieścią niewątpliwie jest interesującym i intrygującym doświadczeniem i myślę, że warto zajrzeć za kulisy tego niedostępnego dla wielu świata. Polecam.
Avatar użytkownika - k_skolimowska
k_skolimowska
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Już od pierwszych stron książka wprowadza czytelnika w świat o jakim większość z nas może sobie pomarzyć. Zawsze słyszymy o biednych mieszkańcach Chin, a tu nagle okazuje się, że jest druga strona medalu i istnieje elita, która obraca wielkimi - naprawdę wielkimi Emotikon smile - majątkami. Przenieśli się oni wraz ze swymi majątkami do Singapuru. Rządzą tu pieniądze i pochodzenie. Mają wszystko co chcą: posiadłości z ogrodami, apartamenty, własne odrzutowce, najnowsze ubrania prosto z pracowni znanych projektantów, najnowsze gadżety. Można się mocno pogubić kto i ile tego ma Emotikon smile Nagle za sprawą Nicka - przedstawiciela młodszego pokolenia singapurczyków - wśród tych wszystkich bogaczy pojawia się Rachel. Dziewczyna, która według wszelkich niepisanych praw nie powinna znaleźć się tam i nie powinna mieć takiego znaczenia dla Nicka. Nie ma majątku i pochodzi z nieznanej nikomu rodziny. Musi sobie poradzić z rodziną Nicka, która poza jedną Astrid, nie jest przychylnie do niej nastawiona. Nikt nie daje jej szansy by mogła wejść do rodziny, a wręcz jej dają do zrozumienia, że jest tu nie mile widziana. To samo można powiedzieć o znajomych nicka, poza naprawdę kilkoma wyjątkami, bo od samego początku dają jej do zrozumienia, że nie pasuje tu. Czy Rachel odnajdzie się w tej niecodziennej dla niej sytuacji? Czy Nick złamie niepisane prawa i pójdzie za głosem serca, które "skradła" mu Rachel? Książkę czyta się jak bajkę o współczesnym kopciuszku. Napisana w zabawnym stylu ukazująca bogaty świat, w którym wszystko można mieć materialnie, ale już jeśli chodzi o prawdziwe uczucia ... z tym jest gorzej. Zapraszam na bajecznie bogatą wersję kopciuszka :))))
Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2019-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Bajecznie Bogaci Azjaci"  - miks Plotkary w azjatyckim wydaniu i Kopciuszka (aczkolwiek z nieco odmiennym zakończeniem). Oto książka o ludziach obrzydliwie bogatych. Którzy mają dziesiątki niemożliwie drogich posiadłości, prywatne odrzutowce, kreacje za setki tysięcy dolarów, biżuterię za miliony i drogocenne dzieła sztuki. A którym często brakuje taktu, klasy, dobrych manier i człowieczeństwa. Którzy traktują innych przez pryzmat ich majątków, pochodzenia, nazwiska.
Do tego świata trafia Rachel Wu - wykładowca ekonomii, która nie ma zielonego pojęcia, jak bardzo bogaty jest jej chłopak Nicky Young (i że w ogóle jest bogaty). Gdy przybywa do Singapuru na wesele Charliego, przyjaciela Nicka, przeżywa szok. Zszokowana jest także rodzina Nicka, gdy odkrywa, że Rachel nie pochodzi z jednej z bogatych i "dobrych" rodzin, a w dodatku była samotnie wychowywane przez matkę. Youngowie zrobią więc wszystko, by rozdzielić młodych.
Astrid Leong, kuzynka Nicka, pozornie wiedzie szczęśliwe i beztroskie życie miliarderki. Kupuje tylko kreacje haute couture, stale zwiedza świat, ma uroczego synka i cudownego męża, Michaela... No właśnie. Pojawiają się pewne znaki świadczące o tym, że Michael nie jest tak idealny jak się wydaje...

"Bajecznie bogaci Azjaci" to książka, którą czyta się jednym tchem. Wciąga na długie godziny zaskakując światem pełnym bogactwa, zawiści, intryg i zbyt wysokiego mniemania o sobie oraz fałszywej skromności. Jest o ludziach dla których zarabianie pieniądza, mówienie o pieniądzach i wydawanie pieniędzy stało się głównym celem życiowym rzutującym na wszystkie inne aspekty życia. W tym świecie rządzi pieniądz, "szacowne" nazwisko (czyli bogactwo od pokoleń, nowobagccy nie są mile widziani) i stan posiadania. Bez pieniędzy jesteś nikim. Jednocześnie powieść niesie ze sobą jedno główne przesłanie: pieniądze szczęścia nie dają.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2018-09-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Rich People Problems
Kevin Kwan0
Okładka ksiązki - Rich People Problems

Kevin Kwan, bestselling author of Crazy Rich Asians and China Rich Girlfriend, is back with an uproarious new novel of a family riven by fortune, an ex-wife...

China Rich Girlfriend
Kevin Kwan0
Okładka ksiązki - China Rich Girlfriend

Kevin Kwan, bestselling author of Crazy Rich Asians, is back with a wickedly funny new novel of social climbing, secret e-mails, art-world scandal, lovesick...