Bajki dla dzieci. Stories for kids

Proste i pouczające historie przedstawione po polsku i po angielsku pomogą dziecku uczyć się słówek, konstrukcji gramatycznych i żywego języka angielskiego, dając przy tym przyjemność ze szlifowania umiejętności językowych. Krótkie i często zabawne opowiadania o ludziach, zwierzętach, roślinach czy zjawiskach przyrodniczych mają na celu nie tylko bawić oraz uczyć języka, lecz także przekazywać dziecku piękne i ważne prawdy na temat miłości, szczęścia, przyjaźni czy przesadnej ambicji. Doskonała pomoc dla dzieci, które posiadły już umiejętność czytania i uczą się języka angielskiego, oraz dla ich rodziców. Janusz Niżyński – z wykształcenia inżynier, z zamiłowania: meloman i publicysta - od blisko dwudziestu lat uprawia działalność literacką na jednej z najstarszych stron w zasobach polskiego Internetu: Janusz.Nizynski.pl W dorobku autora są m.in. takie formy jak: powieści, netowiska i bajki, w tym także dla dorosłych. Publikował też liczne felietony w prasie ogólnopolskiej i korporacyjnej. Niniejszy tomik bajek dla dzieci jest jego literackim debiutem na tradycyjnym rynku księgarskim.

Informacje dodatkowe o Bajki dla dzieci. Stories for kids:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016-04-01
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-8083-155-1

Kup książkę Bajki dla dzieci. Stories for kids

Bajki dla dzieci. Stories for kids - opinie o książce

Jaką funkcję w życiu dziecka powinny pełnić bajki? Jak sama nazwa wskazuje powinny bawić. Jednak to, co cenią sobie rodzice, to mądre wartości i nauka, płynąca zarówno z treści, jak i z formy. Jeżeli nasze dziecko jest zadowolone, miło spędza czas, a przy okazji zdobywa wiedzę, to książka jest zdecydowanie bardzo dobra.      "Einsteinem ani Newtonem nie jestem. Chopinem lub Rachmaninowem - tym bardziej. Więc kim? Czasami myślę, że zwyczajnym widzem, który wykupił bilet na seans i z ciekawością śledzi kolejne obrazy w kinie. A może tylko żeglarzem odwiecznie poszukującym Itaki? Przecież każda napotykana oaza - wyspa chowa za linią brzegów przestrzenie nieodkrytych krain i prawdziwych legend, tak jak i każda  znaleziona moneta, choć nie czyni bogaczem - ale jednak wzbogaca  o nadzieję i wiarę. Dlatego podróżuję i wysyłam pocztówki, a rzucone przez los miedziaki chowam ufając, że kiedyś wykupię bilety na wszystkie  prawdziwe i wciąż niespisane przez los spektakle." [źródło]      Wybierając książkę dla dziecka, lubię najpierw poczytać troszkę o autorze. Spodobało mi się to, jak pisze o sobie. Opinie o Panu Januszu również znalazłam bardzo pozytywne, dlatego też postanowiłam dać szansę jego opowiadaniom. Bajki dla dzieci to zbiór 20 opowiadań o wszystkim. Znajdziemy tutaj historie o ludziach, zwierzątkach, roślinach i zjawiskach atmosferycznych, jak deszcz i śnieg. Dodatkowo w książce znajdują się również opowiastki o wartościach moralnych, takich jak miłość i szczęście. Historyjki nie są długie, ale nie są też zbyt krótkie. Każda z nich ma maksymalnie pięć stron. Dobierając książeczki dla dzieci zwracam na to uwagę, gdyż opowieści napisane ciągiem, bądź składające się z długich i rozwlekłych rozdziałów zwyczajnie w świecie nudzą. Te są wręcz idealne. Dla każdej opowiastki stworzony jest rysunek. Nie są może to arcydzieła, lecz zdecydowanie umilą dziecku czas poświęcony lekturze.      Sama tematyka opowieści jest bardzo przyjemna i mądra. Już samą treścią autor przekazuje wiele prawd o życiu młodym czytelnikom. Czyli nauka poprzez czytanie już została spełniona. Żeby podnieść poprzeczkę, historyjki przetłumaczono na język angielski. Po każdej opowiastce w języku polskim, jest od razu ta sama bajka w języku angielskim. Genialne! Bajeczki napisane są bardzo prostym i zrozumiałym językiem w obu wersjach. Jestem pewna, że większość dzieci bez problemu poradzi sobie z historiami w obcym języku. Jeśli jednak miałyby w którymś momencie problem - odnajdują nieznane słówka w polskiej wersji! Muszę przyznać, że sama mam problemy z językiem angielskim. Zaniedbałam go. Ta książeczka jest idealna również dla dorosłych, którzy chcą sami nauczyć się obcego języka. W ten sposób powinny być też pisane książki dla dorosłych. Jestem pewna, że znalazłyby wielu odbiorców.       Bajki dla dzieci. Stories for kinds to książka idealna i wręcz obowiązkowa dla tych, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego. Opowieści są mądre, przyjemne i napisane bardzo prostym w odbiorze językiem. Jest to książka, którą chciałabym mieć jako dziecko. Teraz cieszę się, że moja córeczka będzie mogła się bawić, a przy okazji uczyć! Polecam gorąco. Drodzy rodzice - warto zainwestować w rozwój naszych dzieci. http://krainaksiazkazwana.blogspot.com

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

W czasach kiedy nawet w przedszkolach uczą języka angielskiego wymaganie jego znajomości jest podstawą dobrego wykształcenia. Dlatego dzieci można uczyć również poprzez zabawę, bądź właśnie przez czytanie bajeczek w tym języku.

Książeczka składa się z 20 bajek które są napisane naprzemiennie w języku polskim i angielskim. Bajeczki są o przeróżnej tematyce np. o ludziach - królu, małym Michałku; zwierzętach - kotku, kurach i jaskółkach, żurawiu; także o takich wartościach jak miłości, szczęście, przyjaźń, mądrość, upływający czas, czy o warunkach atmosferycznych - kropelce deszczu, maleńkiej chmurce, śniegulce; oraz o roślinach - róży, kaktusie. Jedne są bardzo krótkie inne nieco dłuższe, ale nie przekraczające 5 stron.

Bajeczki są proste ale pouczające. Uczą słownictwa oraz poprawnej konstrukcji zdań w języku angielskim. Historyjki są napisane prostym językiem, gdzie żaden dzieciak nie będzie miał z nim większego problemu. Każda bajka okraszona jest ilustracją, która nawiązuje do tematu historyjki, nie są one nadzwyczaj piękne, ale z pewnością wzbogacają książkę.

Historyjki te mają na celu przekazać dzieciom to co najistotniejsze w życiu, czyli mowa tutaj o wartościach moralnych, wszystko przedstawione jest w sposób bardzo przystępny. Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci które potrafią samodzielnie czytać i uczą się języka angielskiego. Mój synek ma 4 latka i pomimo, że nie potrafi czytać i nie zna angielskiego, to z przyjemnością słucha bajeczek. Jakby tego było mało podłapuje angielskie słówka, co mnie osobiście bardzo cieszy. Toteż młodsze dzieciaki również mogą zapoznać się z książeczką. Polecam.

Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości
Janusz Niżyński0
Okładka ksiązki - Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości

Miłość niejedno ma imię i najczęściej spada na nas w najbardziej nieoczekiwanych momentach.Miłość niejedno ma imię i najczęściej spada na nas w najbardziej...

Bibliotekarka
Janusz Niżyński0
Okładka ksiązki - Bibliotekarka

Bibliotekarka to emocjonująca powieść o namiętności, realiach życia w pandemii i poplątanych ludzkich losach. To przekaz o miłości i o tym, jak czasem...