Bajki pomagajki

Dlaczego nie warto marnować czasu na siedzenie przed komputerem? Jaką rolę w naszym życiu odgrywają zwierzęta i zjawiska atmosferyczne? Czy zwykła cebula może być aż tak potrzebna? Dlaczego należy oszczędzać wodę? Dzięki tej książce nie tylko poznasz odpowiedzi, ale także odkryjesz, jak wiele fascynujący rzeczy dzieje się wokół Ciebie każdego dnia! Pomocne krasnale, figlarne zwierzątka, sprytne sprzęty domowe, rozgadana przyroda, a do tego bajka, która nie chce być typową bajką, niezdecydowana księżniczka i mnóstwo przygód, które Ty także możesz przeżyć w swoim domu lub ogródku. Bajki-pomagajki Edyty Grabowskiej Gwardiak to zbiór ciepłych, zabawnych i mądrych historii, które najmłodszym czytelnikom pozwolą lepiej zrozumieć otaczający świat.

Bohaterami opowieści są postacie znane nie tylko z bajek, ale również zwierzęta, sprzęty domowe i dzieci, które, jak na dzieci przystało, kochają niespodzianki, a nie znoszą lekarstw i nudy. Autorka łączy atrakcyjną fabułę z walorami edukacyjnymi. W przystępny sposób przekazuje ważne treści, jednocześnie nie zapominając, że czytanie ma być przede wszystkim zabawą.

Edyta Grabowska-Gwardiak – pisarka, autorka bajek dla najmłodszych. Absolwentka filologii polskiej. Pochodzi z Legnicy. Przygodę z pisaniem bajek zaczęła od tworzenia słuchowisk dla programów dziecięcych Radia Zachód. W 2009 roku debiutowała zbiorem opowiadań Bajki-dobrodziejki. Praca w szkole pozwoliła jej poznać dobrze psychikę dziecka oraz uwrażliwiła na jego problemy. Lubi tworzyć bajki pogodne, dające poczucie bezpieczeństwa, uczące tolerancji i rozwijające wyobraźnię młodego czytelnika. Ich bohaterowie są pomysłowi, uczą życzliwego stosunku do ludzi i przyrody, zawsze znajdują dobre wyjście z trudnej sytuacji.

Informacje dodatkowe o Bajki pomagajki:

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-10-29
ISBN: 978-83-62222-47-6

Kup książkę Bajki pomagajki

Bajki pomagajki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zero13
Zero13
Przeczytane:2013-11-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Mądre, dobrze napisane i w ciekawy sposób prezentujące bieżące i ważne sprawy dla człowieka. Z każdą kolejną wciągały nas coraz bardziej. Dopiero po przeczytaniu całej książki, moja mała księżniczka poszła spać. Znając ją jutro powtórzymy ten maraton jeszcze raz! Pozdrawiam i bardzo szczerze polecam bo naprawdę WARTO!!!
Avatar użytkownika - Matylda72
Matylda72