Bajki ze starej szafy. Opowieści prababci

Była raz sobie mama, która układała dla swoich dzieci bajki i różne historyjki. Potem dzieci dorosły, a opowieści mamy trafiły na dno szuflady. Wiele lat później odnalazł je syn autorki, który sam był już dziadkiem.

„A gdyby tak wydać te powiastki, żeby je poznały inne dzieci?” – pomyślał. Te historie nie dzieją się dawno temu, i nie za górami, za lasami. Baśniowość wnika tu w świat bliski dziecku, dobrze mu znany. Ale świat dobrze znany małemu człowiekowi z pierwszej połowy zeszłego wieku dla współczesnych dzieci jest równie niezwykły, co najbardziej fantastyczna opowieść.

Informacje dodatkowe o Bajki ze starej szafy. Opowieści prababci:

Bajki ze starej szafy. Opowieści prababci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Hasztag_mama
Hasztag_mama
Przeczytane:2021-02-28,

Piękne opowieści. Od samego początku zachwycał mnie sposób ich powstania. Mama opowiadała bajki dzieciom, zapisywała i chowała do szuflady. Dopiero po latach odnalazł je syn autorki, który sam był dziadkiem.
To, ze są to opowiesci napisane przez mamę, czuć wyraźnie. Każda bajka uczy wartości wychowawczych; Doceniania drugiej osoby, miłości, przyjaźni ale również szacunku do życia zwierząt. Moją ulubiona bajka jest opowieść o żabie i chłopcu Kaziu, który złapał żabę do słoika i nie chciał wypuścić. W nocy miał sen, że to on został uwięziony w słoiku. Zdał sobie sprawę, ze zwierząt nie można więzić i po przebudzeniu od razu wypuścił żabkę na wolnośc.
Ja jestem zakochana w tej książce. Polecam serdecznie.