Opis ksiązki
Kup Teraz

Bali. Zabawa w chowanego

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-245-9847-2
Liczba stron: 32
Dodał/a książkę:zuzankawes
Bali - znany bohater ulubionej kreskówki tym razem zaprasza do świata książek. W tej niezwykłej serii znajdziecie zabawne historie dla małych bohaterów! Krótkie zdania, proste słownictwo i nieskomplikowana fabuła odpowiadają możliwościom poznawczym 2-3-latków, dla których przeznaczona jest seria. Duże elementy na ilustracjach i charakterystyczny, rozpoznawalny bohater odpowiadają upodobaniom małych czytelników.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zuzankawes plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,

Minimum treści, maksimum obrazków. Tak powinna wyglądać książka, która powstaje z myślą o najmłodszych. Taką propozycję dla dzieci około 2-letnich przedstawiło wydawnictwo Papilon, wydając serię książeczek o Balim. Bali, to sympatyczny bohater kreskówek, który podobnie do Rybki Mini Mini doczekał się książeczek, których stał się bohaterem.


Przygodę z Balim rozpocząć można od „Zabawy w chowanego”. Autorką tej książeczki jak i całej serii jest Magdalena Laurent Richard. To, że w książce jest minimum treści, nie oznacza wcale, że strona tekstowa jest niewiele warta. Wręcz odwrotnie. Autorka postawiła na naukę, poprzez utrwalanie podstawowych pojęć dotyczących danego zagadnienia. W „Zabawie w chowanego” będą to słówka i zdania, które najczęściej towarzyszą szukaniu i chowaniu się, czyli jednej z ulubionych zabaw dzieci. Kolorowe, duże, nieskomplikowane graficznie ilustracje, pomagają dziecku wskazywać przedmioty, o których czyta mu rodzic. Bez problemu dziecko wskaże np. zasłonę, czy kanapę, jako miejsca gdzie z powodzeniem można się ukryć podczas zabawy. A przy okazji nie będzie rozpraszać go natłok innych elementów graficznych.


                Książka składa się niejako z dwóch części. Pierwsza, to krótka historyjka do czytania, druga to część przeznaczona do zabawy i nauki. Obok powtórki słówek, które przedstawione są za pomocą zapisu literowego (dla rodzica) i graficznego (dla dziecka), są też ćwiczenia na spostrzegawczość (dzieci mają za zadanie wskazać różnice między obrazkami lub pokazać coś na obrazku), czy ćwiczenie zdolności empatii (określenie uczuć i czynności wykonywanych przez sympatycznego Baliego).


                Dlaczego polecam książeczkę? Bo jej forma i treść odpowiednie są dla dzieciaków rozpoczynających przygodę z książkami. Bo zaszczepić może miłość do literatury. Bo to ciekawa forma rozrywki zarówno dla malucha, jak i dla rodzica, który będzie pękał z dumy, kiedy obserwował będzie swojego małego odkrywcę, rozwiązującego zadania z książeczki. Powodów jest więcej, zachęcam do samodzielnego ich odnalezienia, zwłaszcza że cena książeczki jest również bardzo zachęcająca i zdecydowanie na każdą kieszeń. Za minus można uznać jedynie brak twardej oprawki, co w przypadku książek dla małych dzieci jest małym mankamentem.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów