Opis ksiązki
Okładka - Bankowość. Zagadnienia podstawowe
Kup Teraz

Bankowość. Zagadnienia podstawowe

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2009
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375610727
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:helion
Ta książka została dodana do bazy danych serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników. Wkrótce moderatorzy sprawdzą, czy tej książki nie ma w bazie i wprowadzą niezbędne poprawki.

Celem podręcznika jest przedstawienie podstawowych zasad funkcjonowania systemu bankowego, w tym szczególnie działania banku jako przedsiębiorstwa. W czterech częściach omówione są kolejno:

  • System bankowy, jego relacje z otoczeniem, elementy określające warunki działania banków, w tym polityka pieniężna banku centralnego i sieć bezpieczeństwa finansowego.
  • Operacje bankowe krajowe i zagraniczne, operacje o charakterze inwestycyjnym i hipotecznym, bankowość elektroniczna, instrumenty pochodne i sekurytyzacja.
  • Zarządzanie bankiem * cele, strategie, polityka, kapitał własny, analiza i ocena kondycji banku, fuzje i przejęcia, marketing.
  • Zarządzanie ryzykiem (płynności, kredytowym, stopy procentowej, walutowym i operacyjnym), metody kwantyfikacji poszczególnych rodzajów ryzyka i sposoby jego ograniczania.

W nowym wydaniu wprowadzono istotne zmiany uwzględniające zjawiska, które pojawiły się w związku z wdrażaniem nowych regulacji, w tym zwłaszcza rozwiązań Bazylei II, a także trwającym jeszcze kryzysem finansowym.

Podręcznik odpowiada programom wykładu bankowości na studiach licencjackich. Ze względu na szeroki przegląd problematyki związanej z bankowością jako nauką o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu polecamy go również studentom na poziomie magisterskim oraz praktykom bankowym.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów