OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Barwy pożądania
„Barwy pożądanie” to niezwykle zmysłowa opowieść o ludziach, którzy w pogoni za szczęściem zanurzają się w oparach ostrej erotyki. Tęsknota za uczuciem popycha ich do ryzykownej gry. Paige – kobieta zraniona po nieudanym i krótkim małżeństwie – idealnie odnajduje się w roli dominy, mającej absolutną władzę nad trzema kochankami, w tym nad byłym mężem…

Paige tuż po rozwodzie poznaje Pana Tajemniczego i w tym samym czasie zaczyna dostawać anonimowe listy, w których znajdują się zestawy bardzo śmiałych zadań. Chociaż wszystko wskazuje na to, że dostaje instrukcje w wyniku nieporozumienia, podejmuje wyzwanie, które nieodwracalnie zmieni jej życie i stosunek do mężczyzn…

„Barwy pożądania” to intrygująca historia i odważne sceny, które przeniosą czytelnika do świata, w którym pokusa wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Wszystkie odcienie pożądania

„Zaczniemy? (…) Nagrodą będzie moja uwaga i  przewodnictwo. Stworzysz listę złożoną z dziesięciu punktów – pięciu Twoich wad i pięciu mocnych stron – te intrygujące słowa stanowią zaledwie wstęp do intrygującej i podniecającej erotycznej gry. Gry zwanej pożądaniem, której reguły zdradza czytelniczkom Megan Hart, znana dotąd z powieści obyczajowych, historycznych romansów, komedii romantycznych oraz zapowiedzi tego, w czym zamierza się specjalizować – powieści  o zabarwieniu erotycznym

wiolamp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Nudnawy romans. Bez polotu. Jedynym ciekawym wątkiem, który mnie delikatnie zainteresował była choroba matki. Książka zdecydowanie nie nadaje się dla kogoś, kto chce z wypiekami na twarzy zając sobie wieczór. Główna bohaterka bez wyrazu, tak samo jak mężczyźni ją otaczający.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Co można powiedzieć o Paige? Jest rozwódką (co nie przeszkadza jej kochać się od czasu do czasu ze swoim ex), pracuje jako asystentka dyrektora (Paul ewidentnie ma na nią ochotę), uwielbia papeterię i często sama się zaspokaja (jak to singielka). Przypadek sprawia, że przez pomyłkę (a może nie?) zaczyna otrzymywać listy/instrukcje, od których się uzależnia.
Dowiaduje się, że ich odbiorcą jest jej tajemniczy sąsiad Erick. Po krótkim sama zaczyna zabawę w "dominę" by sprawdzić do czego zdolny jest drugi człowiek i gdzie kończą się jakiekolwiek granice.

Ogólnie książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale szczerze mówiąc spodziewałam się większej pasji i namiętności. Owszem niektóre sceny są bardzo dobre, ale nie wszystkie.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Bohaterką jest Paige, która niedawno rozeszła się z mężem, wynajęła dość drogie mieszkanie i właśnie wtedy zaczęła dostawać listy od tajemniczego nieznajomego.Listy które tak naprawdę nie są adresowane do niej i które stają się wstępem do erotycznej gry między tą dwójką.
Dodam tylko, że znajdziemy tu sporo seksu, miłośnych przygód, poszukiwania spełnienia w różnorodny sposób. Trochę zabrakło mi w tym uczuć, ale pożądanie i namiętność się pojawią;). Cała opowieść jest lekka i dość szybko się ją pochłania. Autorka miałam ciekawy pomysł na książkę i dobrze go wykorzystała, choć sylwetki bohaterów do najbardziej złożonych nie należą. Mimo to, nie żałuję czasu jaki z nią spędziłam. Taka niezobowiązująca lektura na wolne popołudnie, która nie pozwoli się Wam nudzić.
Książka dzięki której możemy docenić to co posiadamy.
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,

Megan Hart, to jedna z najbardziej dojrzałych, utalentowanych autorek specjalizujących się w tworzeniu romansów historycznych, współczesnych, futurystycznych, fantasty oraz powieści erotycznej. Jakiś czas temu miałam okazję poznać namiastkę twórczości tej pisarki, dzięki książce  „Trzy oblicza pożądanie”, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Obecnie nakładem wydawnictwa Mira możemy poznać najnowszą prozę Megan Hart o niezwykle zmysłowym tytule ,,Barwy pożądania’’.

Paige DeMarco zakończyła niedawno krótkie, nieudane małżeństwo z Austinem. Znów jest beztroskim singlem, lecz sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia w skrzynce na listy dziewczyna dostaje dziwną instrukcje od nieznajomej osoby. Z każdym dniem coraz więcej przybywa tajemniczej korespondencji. Początkowo psychologiczna zabawa wydaje się niewinna i nieszkodliwa, lecz z czasem nabiera złowieszczych barw. Co z tego dalej wyniknie? Kto wysyła do Peige anonimy i co one zawierają?

Biorąc do ręki ,,Barwy pożądania’’ wiązałam z nim wielkie nadzieje, lecz już na wstępie muszę przyznać, że czuje literacki niedosyt i rozczarowanie. Moim zdaniem najnowsze dzieło Megan Hart, to raczej powieść obyczajowa z nutką erotycznego akcentu. Wprawdzie znajdziemy tutaj kilka bardziej pikantnych scen, lecz uważam, że zabrakło im szaleństwa, dzikiej żądzy i gorących, zmysłowych uczuć. Konstrukcja fabuły ma całkiem interesujące podłoże, ale brak staranniejszego dopracowania niektórych detali. Autorka wplotła wiele pobocznych wątków, które najwidoczniej zapomniała rozbudować na szerszą skalę. Szkoda, ponieważ niektóre z nich zasługiwały na większą uwagę np. zawiłe relacje Paige z jej rodzicami. Sylwetki głównych bohaterów także są mało wyraziste. Liczyłam na większą emocjonalną ekspresje podczas uzewnętrzniania ich myśli, uczuć i zachowań. Niestety moje oczekiwania spaliły na panewce. Na uznanie zasługuje jedynie prosta, nieskomplikowana narracja oraz swobodna, płynna akcja, która trzyma w niepewności aż do finałowej sceny.

,,Barwy pożądania’’, to lekka, przyjemna i zarazem niezobowiązująca literatura erotyczna, przy której można na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Perypetie głównej bohaterki pokazują, co tak naprawdę w życiu jest ważne, czyli wzajemna miłość i oddanie. Jeśli szukasz, zatem odskoczni od przeintelektualizowanej literackiej twórczości, to zapraszam do w/w lektury.

plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 3, Na półkach: 26 książek-2013,Wyzwanie-książki na wiosnę,
Mocno się zawiodłam nad tą pozycją. Dla mnie to żadna literatura erotyczna, bardziej obyczajówka. Nie przeczę są sceny erotyczne od których cieknie ślinka, ale nie ma żadnej pasji, namiętności nic co mnie urzekło. Jednak powieść nie jest zła,ma na prawdę fajny pomysł na fabułę, jednak uważam że nie dopracowany.
Pozostawiam, waszej opinii.
Czy polecam? Tak, historia mimo wszystko jest warta przeczytania.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Bardzo fajna książka która czyta się szybko i przyjemnie;) To intrygująca i wciągająca historia która mnie bardzo urzekła. Bohaterką powieści jest Paige, która właśnie przeżywa rozwód po nieudanym i krótkim małżeństwie. Do tej pory nie znalazła w związkach z mężczyznami ani satysfakcji ani spełnienia. Jednak to zmienia się kiedy w swojej skrzynce znajduje pewną instrukcję od tajemniczego mężczyzny.... ;)
Po za tym że jest dużo erotycznych opisów i scen które ociekają seksem to znajduje się też miejsce na temat poszukiwania szczęścia, odkrywania siebie oraz dochodzenia do tego co jest w życiu ważne. Mnie się książka bardzo podobała i jest warta przeczytania! Polecam ;)
AMJ1986 Linia koment
Przeczytane:2013-05-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,