Opis ksiązki
Kup Teraz

Basia i podróż. Basia i przedszkole. Audiobook.

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-04-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788323752769
Liczba stron: 2
Dodał/a książkę:elibri

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka.

Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat,

pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Basia i podróż. Mama, Janek, Basia, Franek i Misiek Zdzisiek jadą samochodem w góry. Przed nimi długa, raczej nudna droga. Czy uda się im dojechać?

Basia i przedszkole. Ten dzień przedszkolny zapowiadał się fatalnie.  Jak można się bawić bez

 przyjaciółki?  Kiedy w dodatku leje deszcz...  Pomoc pojawiła się z najmniej

oczekiwanej strony.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Stenka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Super są te książeczki o Basi. Moja trzyletnia wnuczka je uwielbia, czytam jej po parę razy każdą. Poznała już 6 ksiązeczke o Basi.Pouczające, ciekawe. Piękne ilustracje, wnuczka na każdym obrazku szuka Basi
magdalenardo plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
To moje pierwsze spotkanie z książeczkami z serii "Basia", a to już 19 tom! Cieszę się jednak, że udało mi się wreszcie ją poznać.
Cała seria skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat, a więc w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Akurat dla tych, którzy sami poznają szerszy świat. Książeczki te są raczej stworzone dla rodziców, by mogli je czytać maluchom i z ich pomocą rozwiązywać nurtujące dzieci pytania. Jednak ze względu na dużą i wyraźną czcionkę seria nadaje się też dla dzieci chcących ćwiczyć samodzielne czytanie (choć ze względu na obecność kilku trudniejszych słów, dobrze by czytanie to było kontrolowane przez kogoś starszego). Książeczki zawierają bardzo ciekawe, kolorowe ilustracje, które przypominają rysunki dzieci. Mnie szczególnie przypadły do gustu te rysowane kredką - urocze! Podoba mi się też to, że postaci nie są tu wyidealizowane - śliczne, ładnie wyczesane i słodkie. O nie, tego tu nie ma i bardzo dobrze.
W części "Basia i podróż" tytułowa bohaterka wraz z rodzeństwem - Jankiem i Frankiem oraz mamą wyjeżdża na Wielkanoc w góry. Niestety nie może jechać z nimi tata i wszystko zostaje na głowie mamy, a jak wiadomo podróż z tróją małych dzieci nie jest łatwa. Od razu przypomniała mi się pewna modna ostatnio reklama, w której główną rolę odgrywają tablety, które uspokajają dokazujące podczas podróży dzieciaki. Jak się można tego było spodziewać rodzina w podróży ma mniejsze i większe problemy, a to czapka trafia do kałuży, to znów dzieci kłócą się o miejsce przy oknie, aż po awarię samochodu. Gdy po tych wszystkich perypetiach dojeżdżają wreszcie na miejsce mama jest tak słaba, że nie ma nawet siły porozmawiać z tatą, za to Basia jest podróżą zachwycona.
No właśnie... warto po lekturze książki omówić z dzieckiem punkt widzenia matki i dziecka. Myślę, że dzieci nas zaskoczą i wykażą się empatią. Mama w czasie jazdy wyraża swoje uczucia, które towarzyszą jej podczas tej męczącej drogi. Może to jakoś wpłynie na nasze pociechy? Tak czy inaczej dzieci na pewno z przyjemnością wysłuchają tej opowieści, która mogłaby przydarzyć się im samym.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów