Opis ksiązki
Kup Teraz

Baśń o świętym spokoju

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-05-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328105133
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:elibri

Dawno, dawno temu żył sobie król Miłosław, który najbardziej na świecie kochał spokój. Jednak pewnej burzowej nocy wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło i króla, i całe jego królestwo. ,,Baśń o świętym spokoju" to piękna i wzruszająca historia o tym, że są w życiu rzeczy, dla których warto się zmienić.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
aishatsw plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Dla Milenki ,Mam,Od wydawnictw,Przeczytane,Ulubione,
Baśń o Świętym Spokoju stanowi część kolekcji Poczytaj ze mną Wydawnictwa Egmont. O tym, że warto i trzeba czytać dziecku, większość rodziców doskonale wie. Czasami jednak mamy problem z wyborem ładnych i wartościowych historii, które zapewnią dziecku nie tylko rozrywkę, ale również przybliżą pewne wartości. Taką książeczką bezsprzecznie okaże się opisywana dziś baśń.

My - rodzice - często marzymy o świętym spokoju i to bynajmniej nie o tym z królestwa, ale o najzwyklejszej chwili ciszy, pozbawionej krzyku, śmiechu i pisku. Często drażni nas rozgardiasz w domu, plama na bluzce czy uszkodzone zabawki, a nawet to, że dziecko na każdym kroku zabiega o naszą uwagę. Nierzadko irytacja objawia się podniesieniem głosu i sytuacją bardzo smutną dla malucha, a także dla nas samych. Baśń Zofii Staneckiej jest skierowana do najmłodszych, ale myślę, że największą naukę zaczerpną z niej dorośli. Historia ta bowiem ukazuje bardzo ważne wartości i udowadnia, że są rzeczy znacznie ważniejsze od świętego spokoju, którego pragniemy.

Na tle kolorowych i jaskrawych książeczek dla dzieci Baśń o świętym spokoju może wydawać się mało imponująca, ponieważ posiada stonowane kolorystycznie, delikatne ilustracje autorstwa Marianny Sztymy. Trzeba jednak przyznać, że obrazki te doskonale podkreślają baśniowy charakter książeczki i ilustrują wydarzenia i zmiany zachodzące w opowiedzianej historii. Stylem troszkę przypominają ilustracje z książek czytanych przeze mnie w dzieciństwie, bardzo przypadły mi do gustu, ale Milenka na razie nie doceniła ich piękna. Za to wyraźnie zainteresowała się samą opowieścią i ... nieszczekającymi psami :)

Baśń o świętym spokoju jest ciepłą, rodzinną, bajkową opowieścią, która doskonale uświadamia, jak ważna jest rodzina. Opowieść jest lekka i łatwa w odbiorze, a czcionka duża i wyraźna, samodzielnie czytające dzieci nie będą miały problemu z lekturą baśni. To książeczka, do której będziemy często wracać i którą z przyjemnością polecam dzieciom i dorosłym. Czasami bowiem potrzeba dziecinnie prostego przekazu, by uświadomić sobie to, co ważne...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów