Baśnie norweskie. Zamek Soria Moria

Kolejny, czwarty już zbiór w kolekcji baśni z całego świata. Tym razem baśnie norweskie odsłonią nam sekrety skandynawskich tradycji bajarskich. Poznamy historie o królewiczach i księżniczkach o twardo i obco brzmiących imionach, też o groźnych trollach i smokach. Przypadkiem odkryjemy, że w norweskich opowieściach czai się niewybredny, zaskakujący humor i wreszcie zachwycimy się delikatnymi, klimatycznymi ilustracjami. Ilustracje do tego zbioru wykonała uznana polska artystka, Maria Ekier, nazwana przez prof. Grzegorza Leszczyńskiego pierwszą damą polskiej grafiki książkowej. Zbiór baśni norweskich występuje - w dwóch szatach graficznych różniących się okładkami - z reniferem oraz trollem.

Informacje dodatkowe o Baśnie norweskie. Zamek Soria Moria :

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2010-10-06
ISBN: 978-83-7278-462-9

Kup książkę Baśnie norweskie. Zamek Soria Moria

Baśnie norweskie. Zamek Soria Moria - opinie o książce

Inne niz znalem do tej pory. Ciekawe, chociaz niektore motywy sie powtarzaja.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Dla dzieci, Mam,
Zbiorek ludowych baśni norweskich zebranych przez badaczy folkloru ponad 150 lat temu. Niektóre z nich czytałam pierwszy raz, niektóre w przybliżonej wersji były mi znane. "Królewna na szklanej górze" to znana u nas po prostu "Szklana góra", a, "Pan Per" to znany u nas "Kot w butach". Kilka baśni powtórzyło się z książki "Uwaga Trolle". Ogólne wrażenie po przeczytaniu tych baśni było całkiem pozytywne. Parę z nich było bardzo zabawnych, chociaż zdarzały się i drastyczniejsze sceny, jak ucinanie trollom głów, więc wstrzymałabym się z czytaniem tych opowieści zbyt małym dzieciom.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789