Baśnie. Z 1001 Nocy Królewny Śnieżki

Data wydania: 2008-10-13
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Baśnie. Z 1001 Nocy Królewny Śnieżki
Baśnie: Z 1001 nocy Królewny Śnieżki opowiadają o pierwszych latach istnienia Baśniogrodu. Krainy doskonale znanej fanom serii BAŚNIE. Królewna Śnieżka wyrusza jako ambasador społeczności Baśniowców do Arabii. Na miejscu zostaje pojmana przez miejscowego sułtana, który chce ją poślubić, a następnie zabić. Jednak sprytna Śnieżka, chcąc uniknąć ponurego losu, próbuje oczarować władcę swoimi opowieściami. Jak Szeherezada, każdej z 1001 nocy opowiada sułtanowi nową historię, ratując w ten sposób życie. Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki prezentują całą gamę chwytów fabularnych, od nieoczekiwanego, dramatycznego zwrotu akcji po mroczną intrygę. Wspaniale napisane i zilustrowane opowieści odkrywają przed czytelnikiem tajemnice znanych mu Baśniowców. A wszystko dzięki najlepszym rysownikom, prawdziwym gwiazdom i zupełnie nowym postaciom w świecie komiksu, którzy swym talentem wsparli scenarzystę Billa Willinghama.
Recenzja
SiM Linia koment
Na półkach:

„Baśnie z 1001 Nocy Królewny Śnieżki” są najlepszym przykładem tego, jak mocno zadomowił się postmodernizm – także w popkulturze. To kolaż motywów, postaci, wariacji i reinterpretacji znanych baśni, a zarazem naprawdę interesujące połączenie komiksu z tradycyjną narracją. Narratorką wszystkich baśni, a zarazem bohaterką wielu z nich, jest Królewna Śnieżka, która pewnego dnia trafia na dwór muzułmańskiego władcy

andr Linia koment