Opis ksiązki
Kup Teraz

Baśniobór

Ocena ( 16 osób )
5.2
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2011
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7414-992-1
Liczba stron: 344
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Baśniobór

Dawno żadna książka nie sprawiła mi tyle przyjemności.

Żałuję tylko, że nie mogłem jej przeczytać, kiedy byłem dzieckiem.

 

Christopher Paolini, autor Eragona

 

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

 

Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat...

 

 

Fenomenalne! Niektóre sceny są godne Władcy pierścieni.

„The Los Angeles Times"

 

Ta historia jest tak zajmująca i tak dobrze napisana, że jej magia podziała także na ciebie, będziesz zafascynowany do tego stopnia, że nie uda ci się odłożyć książki przed końcem lektury. Mull ma niespotykany talent pisarski.

„Columbia Daily Tribune"

 

Gdzie podziały się wszystkie wróżki? Oczywiście są w Baśnioborze! Kraina magicznych postaci czeka na ciebie w fantastycznej, wciągającej książce Brandona Mulla. J.K. Rowling powinna mieć się na baczności!

BookReview.com

Recenzja
DanielP Linia koment
Na półkach:
Kendra i Seth wyjeżdżają na wakacje do dziadków Sorensonów. Spędzają wolny czas na zabawach i pływaniu. Gdy dzieci spędzają beztrosko czas, dziadek daje im zagadkę do rozwiązania. Nagroda jest nietypowa: dostają mleko, dzięki któremu widzą wróżki i inne magiczne stworzenia! To jednak tylko przysparza im problemów. Podczas Nocy Kupały dom atakują istoty cienia i porywają dziadka. Dzieci muszą zrobić coś, na co dziadek nie pozwoliłby im nawet pod groźbą śmierci. Muszą wyruszyć do wiedźmy Muriel i wykorzystać ostatni supeł na ich życzenie
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Hell-and-Heaven plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,
Nie przypuszczałam, że książka dla dzieci, aż tak mnie wciągnie. "Baśniobór" jest bardzo dobrą powieścią pełną przygód i baśniowych stworzeń. Nie obyło się bez kilku mrocznych wydarzeń. Coś czuję, że czytając tę książkę kilka lat temu, nieraz miałabym gęsią skórkę. Mimo tego, że książka jest przeznaczona dla młodszych , czytanie i tak sprawiło mi ogromną przyjemność. Była to idealna odskocznia od nauki. Polecam.
melania313 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, "Wyzwanie - książki dla młodzieży 2016",
Świetna książka. Wciąga. Różni się od innych książek tym, że wszystkie tomy są świetne, a nie tylko kilka pierwszych tomów. Polecam miłośnikom przygód, wędrówek i nieprawdopodobnych zdarzeń i stworzeń :)
hanka04 plusminus Linia koment
Rodzice Kendry i Setha wybierają się na rejs, bez dzieci. Dzieci muszą trafić do dziadków, którzy nie są do końca tym zachwyceni. Głodny przygód Seth nie zamierza przesiedzieć całego wolnego czasu w swoim pokoju. Mimo groźbom dziadka czmycha do lasu. A tam.... chatka z wiedźmą, magiczny staw. To wystarczająca zachęta dla chłopca.
Powoli dzieci wprowadzane są w świat zasad Baśnioboru.
Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Jest wszystko: czary, złe moce, wróżki, tajemnice i przygody.
smerfetka728 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Super książka. Bardzo wciągająca.
Nimphelos plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-03-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Baśniobór" autorstwa Brandona Mulla jest absolutnie obowiązkową lekturą dla młodszych jak i nieco starszych entuzjastów fantastyki. Główni bohaterowie - Seth i jego starsza siostra Kendra, mają spędzić u swoich dziadków parę tygodni. Nie spodziewają się jednak co tak naprawdę ukrywa para staruszków. Wplątują się w niezwykłe zdarzenia, które rosną do rangi prawdziwych przygód. Książka cechuje się wyrazistymi postaciami, ciągle zaskakuje czytelnika i nie pozwala się nudzić. Brandon Mull jest mistrzem w tworzeniu fantastyki tego typu. "Baśniobór" przeczytałam jednym tchem. Serdecznie polecam!
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
"Baśniobór" poznałam dzięki mojemu synkowi, która przeczytał i polecił mamusi, aby przeczytała.
Bardzo dobra powieść fantasy dla dzieci, przy której nie nudzą się również dorośli. Baśniobór to ukryty rezerwat dla magicznych stworzeń, jeden z wielu rozsianych po całej kuli ziemskiej. Dziadek Kendry i Setha - głównych dziecięcych bohaterów książki - jest opiekunem tego miejsca.
Bardzo podoba mi się pomysł autora na surowe prawa panujące w Baśnioborze, które obowiązują wszystkich bez wyjątku. Dzieci, które dzięki swej cierpliwości, inteligencji i odwadze uzyskały wstęp do magicznej krainy, musiały nauczyć się odpowiedzialności za swe czyny.
Wraz z głównymi bohaterami, w nieśpiesznym tempie, poznajemy czarodziejskie istoty chronione w wyjątkowym rezerwacie oraz ich naturę. Wszystkie stworzenia, które chciały zamieszkać w Baśnioborze, musiały przyjąć do wiadomości postanowienia paktu współżycia w tym miejscu oraz nauczyć się go przestrzegać. W większości długowieczne lub nieśmiertelne, były zmuszone do tolerowania opiekujacych się nimi śmiertelników, ludzkich strażników rezerwatu.
Baśniobór to pozycja dla dzieci, ale nie ma w sobie nic z cukierkowej często maniery dla tej grupy czytelników. Ja sama siegnę po kolejne tomy serii, gdyż bardzo dobrze bawiłam się w czasie lektury.
Lemureczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014 rok,Mam,
Wciągająca lektura dla całej rodziny. Nawet najbardziej oporni przed tym rodzajem książek domownicy zaglądnęli z ciekawością! Książka nie tylko dla młodzieży. Warto dać się ponieść przygodom i wkroczyć do Baśnioboru razem z Kendrą i Sethem.
esperanza plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Cudowna książka i tak strasznie żałuję, że nie jestem już dzieckiem. Świat tutaj przedstawiony jest dosłownie jak z dziecięcych marzeń. Jak ze snu wyjęty. Na przekór niechciane wakacje i baśniowa przygoda z szczęśliwym zakończeniem, obiecującym wiele więcej w następnych częściach, tworzą niesamowitą mieszankę. Jaka mała dziewczynka nie marzy o przepięknych wróżkach, które w potrzebie pomogą i wszystko będzie dobrze tak jak dawniej? Sądzę, że 99% dziewczynek, gdyby miało styczność z tą książką, a nie facebookiem, kochałoby tą książkę miłością szczerą i odwzajemnioną. Ta książka aż pragnie by wziąć ją do ręki i przeczytać.
martellina plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:

,,Baśniobór’’  to doskonała książka na pochmurne wieczory pod kocykiem z kubkiem gorącej czekolady. Jeśli ktoś lubi niezwykłe opowieści o magicznych stworzeniach, przygodach i magii, to na pewno ją pokocha. Fantastyczna fabuła wciąga czytelnika i sprawia, iż znów może poczuć się dzieckiem. Trzeba być jednak cierpliwym. Ciężko jest przebrnąć przez te pierwsze dwa rozdziały wstępne, wprowadzające w problematykę historii, ale jeśli komuś się uda pokonać tę kilka stron, to zapewniam, że nie pożałuje. Nie należy od razu oceniać pewnych postaci. Zachwycił mnie w tej książce fakt, iż każda z nich skrywa pewne tajemnice lub intencje i bywa tak, że nie są tym, za kogo się podają. Z tej podróży do magicznego świata można znaleźć płynące z niej pouczające morały. Książka jak najbardziej się nadaje na bajkę dla dzieci, czy lekturę szkolną.

KarenKa Linia koment
Przeczytane:2016-10-01, Na półkach: Przeczytałem,
Simi_48 Linia koment
Na półkach: Czytam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Karou22 Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Mindfreak Linia koment
Przeczytane:2015-07-09, Na półkach: Przeczytałem,
mirabell3012 Linia koment
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2015 roku,
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Kalypto17 Linia koment
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek,Mam,
kuba0901 Linia koment
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zwiadowca3428 Linia koment
Przeczytane:2013-10-16, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Baśniobór Sonderkommando
Venezia Shlomo
Okładka - Baśniobór Ziarno prawdy
Zygmunt Miłoszewski
Okładka - Baśniobór Pogrom w przyszły wtorek
Marcin Wroński
Okładka - Baśniobór Nielegalne związki
Grażyna Plebanek
Okładka - Baśniobór Lód i woda, woda i lód
Majgull Axelsson
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów