Okładka - Bazy danych i MySQL. Od podstaw

Bazy danych i MySQL. Od podstaw

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2003-04-17
ISBN: 837197728X
Dodał/a książkę:helion
MySQL zajmuje szczególną pozycję wśród systemów obsługi relacyjnych baz danych. Dzięki dużej wydajności, prostocie obsługi i dostępności interfejsów programistycznych dla wielu języków programowania, osiągnął ogromną popularność w zastosowaniach internetowych. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, powinieneś rozważyć użycie darmowego systemu, który pod wieloma względami może konkurować z drogimi systemami komercyjnymi. MySQL rozwija się zresztą bardzo dynamicznie, a jego kolejne wersje dysponują coraz to bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Do kogo adresowana jest ta książka?

"Bazy danych i MySQL. Od podstaw" to pozycja zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych użytkowników MySQL-a. Początkujący dowiedzą się jak instalować i konfigurować system MySQL, nauczą się projektowania wydajnych baz danych i zgłębią tajemnice języka SQL. Doświadczeni programiści będą mogli poznać interfejs pozwalający na korzystanie z MySQL-a z poziomu ich ulubionego języka programowania (książka omawia C, C++, Perla, PHP i Javę). Zainteresować ich powinny także rozdziały poświęcone wzorcom projektowym stosowanym przy tworzeniu aplikacji bazodanowych i omówienie mechanizmu transakcji, zaimplementowanego w najnowszych wersjach MySQL-a.

Co zawiera ta książka?

• Przystępne omówienie zagadnień związanych z projektowaniem baz danych
  • Opis kompilacji, instalacji, konfiguracji i obsługi systemu MySQL
  • Kompletny kurs języka SQL w wersji implementowanej w MySQL
  • Prezentację narzędzi ułatwiających pracę z MySQL
  • Omówienie zagadnień związanych z administracją systemem bazodanowym (replikacja, tworzenie kopii zapasowych, odtwarzanie danych)
  • Opis interfejsów umożliwiających pisanie aplikacji bazodanowych w językach C, C++, PHP, Perl i Java
  • Dodatki, zawierające m.in. skorowidz poleceń SQL i informacje na temat obsługi dużych obiektów (pola BLOB)
Autorzy szybko nauczą Cię korzystać z MySQL-a, dzięki czemu więcej czasu zostanie Ci na właściwe zadania.