Opis ksiązki
Kup Teraz

Będzie dobrze

Ocena ( 4 osoby )
5.8
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Data wydania: 2016-03-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-943925-0-5
Liczba stron: 338
Dodał/a książkę:czytam
To prawdopodobnie pierwsza książka napisana przez osadzonego przy świetle żarówki w toalecie więziennej celi!

To książka dla każdego, kto wątpi w szczęście i spełnienie, jakie niesie zwykła codzienność…

Pomaga docenić najprostsze wartości, każe się nam zatrzymać i dostrzec sens w tym, co dostajemy od życia, bez karmienia nieustannego głodu na więcej, lepiej, pełniej, szybciej...

To autobiograficzna opowieść, która wciąga, niepokoi, intryguje…

Będzie dobrze czyta się jednym tchem. To autobiograficzna opowieść, która wciąga, niepokoi, intryguje. Autor opowiada o swojej życiowej drodze, od wzorowego ucznia i grzecznego chłopca, poprzez zdemoralizowanego, nowobogackiego karierowicza, bezdomnego bankruta, przykładnego męża, ojca i przedsiębiorcę, przez złodzieja, gangstera, aż po lata nawrócenia i duchowej odnowy. Znajdziemy tu wiele osobistych wyznań, wiele emocji, elementy tragiczne, społecznie nieakceptowalne, drażliwe, ale miejscami również humorystyczne. Jak pisze sam autor, książka jest próbą rozliczenia się z przeszłością i publicznym wyznaniem win, ale niesie w sobie również ważny, uniwersalny przekaz...

"Uważam, że lepiej uczyć się na cudzych błędach, a więc skoro popełniłem ich tak wiele, to może ktoś na podstawie tego, co napisałem, uchroni swoje dziecko przed destrukcją. Potępiajcie mnie, drwijcie ze mnie... Ale nie traćcie życia na pogoń za pieniędzmi kosztem rodziny. Straconego czasu i miłości nie da się odkupić, nawet jeśli ciągle będziecie słyszeć w głowie, żeby się nie przejmować, bo „będzie dobrze”..."

To książka dla każdego, kto wątpi w szczęście i spełnienie, jakie niesie zwykła codzienność. Pomaga docenić najprostsze wartości, każe się nam zatrzymać i dostrzec sens w tym, co dostajemy od życia, bez karmienia nieustannego głodu na więcej, lepiej, pełniej, szybciej...

Książka może zainteresować także psychologów i socjologów, bo z ich punktu widzenia proces destrukcji i resocjalizacji autora jest niezwykle ciekawy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AnkaG + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo ciekawa! Wciąga! Wbrew temu, co czytamy w opisie książki, to musiała ona jednak chyba przejść porządną korektę, bo jest rewelacyjnie napisana.
martakaczmar plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Naprawdę, dobra mocna rzecz. Nie nazwała bym tego ani biografią, ani zwierzeniami. To raczej relacja z życia młodego człowieka. Człowieka, który na każdym kroku miał pod górkę. W wielu sytuacjach sam tą drogę wybierał. Ale tak naprawdę to książka o samotnym zagubionym młodzieńcze, który przez brak uwagi w młodym wieku wpakował się w pierwsze kłopoty. A reszta to już jakoś poszła. Wszystko kończyło się źle. Na tyle źle, że obecnie autor siedzi w wiezieniu, gdzie odbywa kare pozbawienia wolności. Jednak mimo tego opisuje swoje dotychczasowe doświadczenia w bardzo umiejętny i porywający sposób. To książka która nie pozwala się odłożyć. Czasami, aż trudno uwierzyć, że książka to opis faktów, a nie tylko wymyślonych na potrzeby fabuły wydarzenia. A głównym przekazem książki jest to, aby w obecnym świecie umieć poświęcić czas nie tylko na bieg po kariere i pieniądze, ale również zainteresować sie dziećmi, które już we wczesnych latach są zagubione w tym przytłaczającym czasie.
Będzie dobrze. ! Książka naprawdę godna polecenia.

www.lubieczytac.blogujaca.pl
batit plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Czytam,Mam,
Michał Leśniak napisał książkę rewelacyjną, "Będzie dobrze" robi ogromne wrażenie, dobrze się czyta, ale autor jednocześnie zmusza do przemyśleń, to książka godna uwagi którą z pewnością na długo zapamiętam.
nasta plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka którą czyta się jednym tchem, doskonale napisana, wciągająca, zmusza do refleksji, mam nadzieję że nie ostatnia Michała Leśniaka. "Będzie dobrze" przeczytałam w ciągu jednej nocy.
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Będzie dobrze Czy warto było?
Jolanta Szymanek
Okładka - Będzie dobrze Metoda systemowego, zdrowego i mądrego odchudzania
Henryk Bieniok
Okładka - Będzie dobrze Będzie dobrze
Michał Leśniak
Okładka - Będzie dobrze Tajemnica Bransoletki 2
Margo Seila
Okładka - Będzie dobrze Tajemnicza kraina
Ewa Bauerfeind-Burkot
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów