Bestia

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-75-15019-3
Dodał/a książkę:szczepanik
Rok 1864. Powstanie styczniowe dogorywa. Kapitan Julian Basowski, Polak w carskiej armii, zabija w pojedynku jednego z petersburskich notabli. By wrócić do łask generała Murawjowa, usiłuje rozwiązać zagadkę brutalnych mordów, których ofiarą padają rosyjscy żołnierze. Przekonuje się jednak, że chłodny racjonalizm, któremu hołduje, zawodzi w obliczu ponurej prawdy. Debiutancka książka Marka Świerczka zawiera wszystko, co powinno cechować klasyczną powieść grozy: dwuznacznego, a zarazem urokliwego głównego bohatera, napięcie, dynamiczną akcję i fascynującą tajemnicę. Bestia przekracza jednak ramy swego gatunku. Prowokuje do przemyśleń na temat historii Polski i daje dużą satysfakcję z rozwiązywania licznych zagadek literackich rozsianych w całym utworze. Marek Świerczek (ur. 1970) mieszka w Bielsku-Białej. Studiował dziennikarstwo, socjologię i historię współczesną, ale jego największe namiętności to literatura i… karate shotokan (1 dan). W 2006 roku zajął drugie miejsce w konkursie na opowiadanie grozy organizowanym przez „Nową Fantastykę”.
losar plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiazki 2016,
Rok 1864 pwstanie styczniowe zbliza sie do konca. Kapitan Julian Basowski-pak w carskiej armi, zabija wpojedynku jednego z petersburskich notabli. By wrócic do lask musi rozwiazac zagadke brutalnych morderstw na rosyjskich_żołnieżach. Na miejscu okazuje sie ze nie bedzie to takie proste. Wszyscy sa przekonani że to wilkołak. Kiedy wydaje sie ze wsxystko sie wyjasnilo, nastepuje nieoczekiwany zwrot akcji. Okazuje sie ze wilkolakiem jest najmniej podejrzewana osoba... Jest to ksiazka ktora prowokuje do przemyslen ohistori Polski i daje satyswakcje z rozwiaxywania zagodek. Jest genialna.

justim Linia koment