Bez odwrotu

To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku - mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

Informacje dodatkowe o Bez odwrotu:

Wydawnictwo: Harlequin
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-832-389-667-8
Tytuł oryginału: Whistleblower
Tłumaczenie: Maria Świderska

Kup książkę Bez odwrotu

Bez odwrotu - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-10-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Póki co jak dla mnie jedna z najsłabszych książek autorki, a do poznania wszystkich brakuje mi dosłownie kilku. Historia szpiegowska, ale jednak bardziej miłosna, bo ten wątek przewija się najczęściej, a o pozostałą otoczkę łatwo się domyślać. Nie trzyma zbytnio w napięci, chyba że czytelników romansów.. niestety słaba.
Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2016-06-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytałam,
Książka dobra, jednak nie zadawalająca. Troszkę zawiodłam się na niej. W niektórych momentach faabuła strasznie nudna.
Avatar użytkownika - DreamingTusi
DreamingTusi
Przeczytane:2020-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Wciągająca opowieść, aż trudno w spokoju odłożyć ją chociaż na chwilę. Niesamowicie dobrze przemyślany pościg, którego finał może poważnie odmienić losy całego świata.

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2020-02-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

"Czuł na plecach oddech prześladowcy i wyobrażał sobie, jak kula przecina powietrze i wbija mu się w plecy. A może już to się stało?"

Książka sympatycznie wypełnia wolną chwilę, wpasowuje się w potrzeby odbiorcy, który pragnie zabić czas zmuszony koniecznością wyczekiwania na coś. Odciąga uwagę od nieprzyjemnych myśli, oferuje lekką i zwinną fabułę, niewymagającą, ale i niepozbawioną uroku. Błyskawicznie mknie się po stronach powieści, co prawda scenariusz zdarzeń nie jest trudny do rozszyfrowania i przewidzenia, lecz ujmuje przystępnością i dynamicznością. Wiele się dzieje, akcja praktycznie nie zwalnia, zarówno w wątku sensacyjnym, jak i romantycznym. Jest napięcie, choć stonowane i bez większej głębi, ale właśnie czegoś takiego wyczekiwałam w danym momencie, delikatnego relaksu pozwalającego przetrwać ciężką próbę. Widać, że autorka doskonali warsztat pisarski, a intrygujące pomysły na fabułę charakteryzują i początek pisarskiej kariery.

Wkraczamy w świat perfidnie groźnych wirusów, nielegalnych projektów broni biologicznej, podwójnych agentów rządowych, tuszowania faktów i morderstw naukowców. Dajemy wciągnąć się w niebezpieczną grę i praktycznie niewykonalną misję. Wrogami stają się ci, którzy w teorii powinni pomagać, zaś sprzymierzeńców wcale tak łatwo nie pozyskuje się, a jeśli już, to są oni skrępowani narzuconymi normami, albo nie dysponują mega umiejętnościami. I to ukłon w stronę realności, powodujący, że uwzględniamy wariant osobistego udziału w przedstawianych scenach. Można zarzucić mało przekonujące zakończenie, zbyt łaskawe potraktowanie bohaterów, czy za słodkie wstawki obyczajowe, jednak wszystko zgrabnie do siebie pasuje. Jeśli lubicie klimaty niewymagających kryminałów i sensacji, okraszone ciepłą nicią romansu, rodzącego się między dwojgiem ludzi wystawionych na ekstremalne przeżycia, to tytuł sympatycznie pozwoli złapać niezobowiązującą chwilę odpoczynku.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-12-07, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,

O ile uwielbiam thrillery medyczne Gerritsen, tak żałuję, że złapałam "Bez odwrotu" do ręki. Tani, naiwny harlequin, fabuła słabo poprowadzona, cała akcja przewidywalna. Widać, że to były początki autorki, nie do końca wiedziała też jakim gatunkiem chce się zająć - mamy tu słaby harlequin, słabą sensację i absolutnie żadnego kryminału czy mistrzowskiej intrygi, z jakich obecnie są znane jej medyczne thrillery. Tu wszystko jest proste, a główny wątek skupia się właściwie na stopniowej fascynacji Cathy do Victora i wzajemnie. Przy okazji uciekają lub rozmawiają z przyjaciółmi, z którymi dialogi też powodowały u mnie skrzywienie ust, bo pasowały bardziej do książeczki dla nastolatków wydanej przez Disney Channel niż do Gerritsen. Dramat.

Avatar użytkownika - smylowa
Przeczytane:2018-07-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ostatni, który umrze
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Ostatni, który umrze

Po raz drugi w ciągu swego krótkiego życia Teddy Clock ocalał w masakrze. Dwa lata wcześniej cudem uciekł, gdy zamordowano całą jego rodzinę. Teraz...

Labirynt kłamstw
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Labirynt kłamstw

Pod tym tytułem kryją się dwie powieści Tess Gerritsen: "Telefon o północy" i "Bez odwrotu". "Telefon o północy":Niespodziewany telefon...