Artykuły zamieszczone w pierwszej części książki ukazują zjawisko bezradności w ujęciu opisowym i definicyjnym (socjo- i psychopedagogicznym). Druga część dotyczy różnych aspektów życia osoby niepełnosprawnej intelektualnie oraz jej rodziców. W trzeciej części zamieszczono artykuły traktujące o bezradności w kontekście filozoficznym i etycznym. Autorem wprowadzenia do zagadnienia bezradności jest Andrzej Zoll.

Informacje dodatkowe o Bezradność. Interdyscyplinarne studium zjawiska w kontekście zmiany społecznej i edukacyjnej:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 83-226-1494-2

Kup książkę Bezradność. Interdyscyplinarne studium zjawiska w kontekście zmiany społecznej i edukacyjnej

Bezradność. Interdyscyplinarne studium zjawiska w kontekście zmiany społecznej i edukacyjnej - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2006-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka adresowana jest do badaczy kwestii bezradności, naukowców i studentów. Może również stanowić cenną pomoc dla pracowników sektora pomocy społecznej. Biorąc pod uwagę tematykę opracowania można je polecić przede wszystkim badaczom zjawiska bezradności społecznej oraz praktykom, np. pedagogom specjalnym i pracownikom socjalnym.
Forget Me Not
Julie Soto